Informacje:

Wstęp wolny
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Miejska bwa | Wzornictwo PBŚ – Dyplomy 2022

Zapraszamy na wernisaż drugiej części wystawy “Wzornictwo PBŚ – Dyplomy 2022”. Zobaczymy na niej wszystkie ciekawe i oryginalne rozwiązania, jakie studenci Katedry Wzornictwa PBŚ i ich opiekunowie przygotowali w bieżącym roku akademickim.

Wzornictwo to działalność twórcza, mająca na celu uzyskanie określonych cech przedmiotów, to cały twórczy proces ich powstawania. Charakterystyczną cechą wzornictwa powinna być kreatywność i innowacyjność, wyznaczanie trendów, poszukiwanie nowych twórczych rozwiązań, otwartość na potrzeby rynku połączona z autorską wizją projektanta. Wytworzone w ten sposób przedmioty, produkty, usługi stanowią efekt tego twórczego procesu i z tego powodu wzornictwo okazuje się pojęciem dwuwymiarowym określającym zarówno proces jak i efekt tego procesu.

Gdy rozejrzymy się dookoła, nagle okazuje się, że niemal na każdym kroku stykamy się z efektami pracy wzorników. Ich twórcza droga rozpoczyna się najczęściej na studiach, gdzie od samego początku rozwijają swoje talenty projektowe pod okiem kadry naukowej – projektantów praktyków. Wchodzą dzięki temu na zawodową ścieżkę bez kompleksów, często już z interesującym dorobkiem, dojrzałymi projektami gotowymi do wdrożenia. Niektóre realizacje naszych studentów/absolwentów trwale wpisały się w bydgoską przestrzeń miejską, inne oczekują na finalizację i wkrótce będzie je można oglądać m.in. we wnętrzach dawnej Apteki pod Łabędziem czy na Wyspie Młyńskiej.

Finaliści licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, pasjonaci o interdyscyplinarnym przygotowaniu, z młodzieńczym ładunkiem fantazji, energii, z profesjonalnym już zacięciem.

Projekty z Katedry Wzornictwa są na tyle interesujące, że coraz częściej znajdują zainteresowanie zewnętrznych podmiotów. Atutem oferty jest jej różnorodność. Projekty obejmują wiele sfer designu – od zabawek, mebli, artykułów wyposażenia wnętrz, medycznych, przez tekstylia, opakowania po środki transportu i obiekty funkcjonujące w przestrzeni miejskiej. Próbkę tych umiejętności będzie można zobaczyć na wystawie dyplomowej.

Co roku o tej porze mają Państwo okazję poznania efektów pracy studentów Wzornictwa finalizujących swoją edukację kolejno na I i II stopniu studiów na Politechnice Bydgoskiej. To już dwunasta edycja prezentacji prac dyplomowych, które zostały wcześniej obronione a następnie pokazane w gościnnej Galerii Miejskiej bwa. Szczególnym aspektem tegorocznej wystawy jest fakt, że prezentowane projekty dyplomowe w dużej mierze powstawały w okresie pandemii. Czy dobór tematów prac można wiązać z tą okolicznością? Sprawdźcie Państwo sami.

Romuald Fajtanowski

Studia II stopnia:
Początek: 07.03.2022, godz. 18.00
Koniec: 27.03.2022

7|03|2022, g. 18.00

WSTĘP WOLNY

Galeria Miejska bwa Bydgoszcz
ul. Gdańska 20
85-006 Bydgoszcz

Zobacz też

PARYŻ, 13. DZIELNICA
od 12.90 zł

Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje...

ELVIS
od 12.90 zł
Cze
24

Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób...

polsko-ukraińskie Wianki 2022
Wstęp wolny

24 czerwca zapraszamy na „Dwie łodzie – dwa głosy” – polsko-ukraińskie...

Komentarze