Informacje:

Wstęp wolny
Galeria Miejska bwa Bydgoszcz, ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
03 Sierpień 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Miejska bwa | Wszystko jest historią pewnej miłości

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Wszystko jest historią pewnej miłości” – Elwira Sztetner do Galerii Miejskiej bwa (ul. Gdańska 20)

Tytuł wystawy jest inspirowany słowami Anny Choińskiej, które w oryginale brzmią tak: Wszystko jest historią jakiejś miłości.

Idea wystawy opiera się na czterech filarach: powrót do bycia w czuciu, przypomnienie narracji o tym, co ludzkie, estetyka żywiołów, inspirowana połączeniem z naturą i położeniem geomorfologicznym miasta Bydgoszczy na wielkiej leśnej polanie i w dolinach rzek, praktyka attentive museum, proponująca różne modele i narracje teraźniejszości i kształtowania przyszłości.

Wystawa wpisuje się w nurt kultury regeneracji oraz slow art, czyli formy aktywizmu, która czyni sztukę bardziej dostępną szerszej publiczności, a galerię czyni raczej doświadczeniem i miejscem wymiany emocji, która ma miejsce w spotkaniu ze sztuką.

Czucie to forma inteligencji, to myślenie poprzez dotyk i myślenie ciałem. Ponownie przyglądamy się kulturowym dyskursom, dzielimy się umiejętnościami, doświadczeniami i wiedzą oraz czasem, tworzymy miejsce na praktykę obecności i kreatywności – to także możliwość dostosowywania instytucji kultury do czasów kryzysu, jak również sposób na praktykowanie ludzkiej wspólnoty oraz nowych modeli społecznych i ekonomicznych.

Narracja wystawy jest także o przypomnieniu siebie o swoich zasobach, bo każda osoba ma dostęp do kreatywności i czucia. Częścią wystawy jest warsztat twórczy na żywo, a także alternatywne zwiedzanie wystawy poprzedzone spacerem uważnościowym i ceremonią parzenia herbaty oraz popołudnie performatywne z udziałem Emilii Biskupik i Oli Kozioł.

Wystawę otworzy performans wg pomysłu Kamili Derdy zatytułowany Moc Łona.

Artystki: Kamila Derda, Kinga Kowalczyk, Dominika Krogulska-Czekalska, Anna Królikiewcz, Katarzyna Lubelska, Iwona Żyburska oraz Stanhopea Tigrina*

* tłum. Orchidea o głowie węża, to tytuł filmu w reżyserii Macieja Dydyńskiego, prod. Muzeum Emigracji w Gdyni

Aranżacja wystawy: Ivan Sitsko
Autorka wystawy: Danuta Milewska

Koniec wystawy: 18.09.2022

Zobacz też

16. Aukcja Sztuki Współczesnej oraz Aukcja Charytatywna MODRZEW
Wstęp wolny

Zapraszamy do Galerii Sztuki Jagiellońska 1 na wystawę poprzedzającą 16. Aukcję...

Piękna nasza Polska cała: Poznańscy Bambrzy
Wstęp wolny

Zapraszamy do Salonu Hoffman na wystawę i spotkanie z przedstawicielami poznańskich Bambrów. W...

Sztuka współczesna na rzecz równych geografii świata
Wstęp wolny

Zapraszamy na wykład dr Doroty Grubby-Thiede – Sztuka współczesna na rzecz...