Informacje:

Wstęp wolny
Galeria Miejska bwa Bydgoszcz, ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
04 Października 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Miejska bwa | Szklane precjoza. Warsztaty w duchu recyklingu

Zapraszamy na Warsztaty w ramach Bydgoskiej Akademii Sztuki. Podczas warsztatów rzucimy nowe światło na dobrze Tobie znane szklane przedmioty codziennego użytku.

Szklane precjoza. Warsztaty w duchu recyklingu

Podczas warsztatów rzucimy nowe światło na dobrze Tobie znane szklane przedmioty codziennego użytku. Zbadasz ich walory optyczne, odkryjesz potencjał jaki w nich drzemie. Następnie zaprojektujesz i skomponujesz autorską formę rzeźbiarską z funkcją abażuru na światło. Szkło od-zyska wartość dzięki Twojej kreatywności, a Ty wykonasz swoją szklaną rzeźbę, która rozświetli Twoje wnętrze w nadchodzącą jesień.
Agnieszka Bar

Agnieszka Bar. Projektantka, wizjonerka, eksperymentatorka. Tworzy szklane przedmioty wzbogacające codzienne doświadczenia. Drażni zmysły i umysły serwując w naczyniach pustkę dla refleksji. Urodziła się w Sudetach, w regionie o bogatych tradycjach szklarskich. Absolwentka Wzornictwa i Sztuki Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Przez 12 lat współtworzyła program edukacyjny w Katedrze Szkła na Wydziale Ceramiki i Szkła na wrocławskiej ASP i prowadziła projekty badawcze. Tworzy markę osobistą, w której koncentruje się na projektowaniu przedmiotów funkcjonalnych zapraszających do doświadczania materii oraz na realizacjach unikatowych, w których zawiera metafory i ważne przekazy. Zajmuje się projektowaniem wizerunkowym dla wyjątkowych brandów i inicjatyw. Realizuje projekty w oparciu o autorskie metody w połączeniu z tradycyjnymi technikami szklarskimi. Laureatka konkursu wzorniczego Dobry Wzór, wielokrotna laureatka plebiscytu Must Have na najlepiej zaprojektowane produkty w Polsce, oraz laureatka Mazda Design Award. Jej prace stanowią część kolekcji sztuki i wzornictwa m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie, PURO Hotels, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego.

Bydgoska Akademia Sztuki – W kolejnej edycji Bydgoskiej Akademii Sztuki (2023/2024), w związku z dużym zainteresowaniem wcześniejszymi wykładami o tematyce rzemiosła oraz pytaniami uczestników o zorganizowanie warsztatów dla dorosłych, Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy proponuje obok wykładów dotyczących twórców polskiego designu, warsztaty z zakresu: formowania szklanej materii, odnawiania mebli, tapicerowania oraz ceramiki. Wykłady i warsztaty odbywać się będą w środy w godzinach popołudniowych. Pierwsze warsztaty odbędą się 4 października 2023.

– prowadzenie – Agnieszka Bar (Wrocław)
– miejsce: Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy, ul. Gdańska 20
– termin: 04.10.2023, godz. 16.00
– warsztaty dla osób dorosłych
– uczestnicy przynoszą ze sobą: szkło z odzysku małych i średnich gabarytów (typu słoiczki, buteleczki, uszczerbione czy nieużywane naczynia), ołówki lub flamastry do rysowania /projektowania; jeśli ktoś chce wykonać obiekt świecący, przynosi swój komplet: kabel, oprawka i żarówka.
– czas trwania warsztatów – 3-4 godz.
– liczba uczestników – do 16 osób

UWAGA!!! Wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane. Dziękujemy za zgłoszenia. Ewentualne kolejne zgłoszenia zostaną wpisane na listę rezerwową.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy i szczegółowe informacje: danutapalys@galeriabwa.bydgoszcz.pl, tel. 52 339 30 54

Zobacz też

Bydgoskie Centrum Sztuki | Zespół
Wstęp wolny
23 Maja

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na pokaz wideo i spotkanie z artystką...

KPCK | World Urban Art
Wstęp wolny
Dzisiaj

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na dwuczęściowe spotkanie związane z...

Biblioteka Londynek | Bydgoszcz – miasto magiczne | Justyna Szelągowska
Wstęp wolny
16 Maja

Biblioteka Londynek ma zaszczyt zaprosić do swojej Galerii Londynek na otwarcie...