Informacje:

Wstęp wolny
Galeria Miejska bwa Bydgoszcz, ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
21 Marca 2024 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Miejska bwa | Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Kolory życia. Hanna i Jacek Żuławscy”

Galeria Miejska bwa zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Kolory życia. Hanna i Jacek Żuławscy, które poprowadzi kuratorka wystawy – Inga Kopciewicz.

Inga Kopciewicz – historyk sztuki, przez ponad ćwierć wieku również muzealnik. Kustosz w Pracowni analiz i konserwacji dzieł sztuki NCP.Art w Bydgoszczy. Kuratorka i współkuratorka ponad 60 wystaw z zakresu sztuki przełomu XIX i XX w. oraz współczesnej, prezentowanych w muzeach i galeriach w Polsce oraz za granicą. Autorka i współautorka niemal 40 publikacji poświęconych sztuce: opracowań popularnonaukowych, katalogów i informatorów wystaw oraz artykułów. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Nagrodzona odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Medalem Prezydenta Miasta za pracę na rzecz Bydgoszczy.

Wystawa przybliży oeuvre artystycznego małżeństwa Hanny i Jacka Żuławskich – wszechstronnych twórców i charyzmatycznych pedagogów. Jacek pochodził z jednego z najpłodniejszych artystycznie polskich rodów, którego przedstawiciele byli i są aktywni na polu literackim, plastycznym, muzycznym i filmowym, do dziś zadziwiając skalą i różnorodnością dokonań. Z kolei ojciec Hanny był rzeźbiarzem, a stryj Zdzisław Piotr Jasiński – malarzem, współzałożycielem grupy Pro Arte.

Zobacz też

Muzeum Fotografii | MetaMemory 1977 - ∞
Wstęp wolny
Dzisiaj

Muzeum Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy “MetaMemory 1977 – ∞”! Autorem...

Galeria Wspólna | SHARE BREATH – War and Life
Wstęp wolny
11 Lipca

Galeria Wspólna zaprasza 11 lipca, na wernisaż wystawy Chung Young-chang –...

Galeria Miejska bwa | Wystawa VI Ogólnopolskiego
Wstęp wolny
06 Lipca

Galeria Miejska bwa zaprasza 6 lipca na wernisaż wystawy VI Ogólnopolski...