Informacje:

Wstęp wolny
Galeria Miejska bwa Bydgoszcz, ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
11 Maj 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Miejska bwa | Małgorzata Budzich ¦ Jak odnawiać meble w domu i rozwijać nowe hobby?

Zapraszamy na wykład z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki. Design i kultura Skandynawii. O sposobach i pomysłach na stare meble będzie opowiadać Małgorzata Budzich, autorka książki Meble od nowa, która niemal cały dom urządziła meblami z odzysku i zachęca do tego innych.

Samodzielna renowacja starych mebli to nie tylko moda ale i styl życia: bardziej eko i zgodnie z zasadą 3R (reduce, reuse, recycle).

Zamiast wyrzucać niepotrzebne przedmioty, można zmienić ich wygląd a nawet przeznaczenie, wyczyścić, naprawić, podkreślić urodę starego drewna, dorobić brakujące elementy, wprowadzić kolor czy tkaninę. 

Podczas spotkania pokaże liczne przykłady udanych metamorfoz i zdradzi patenty na samodzielną renowację w domu. Podpowie, jak oczyszczać drewno w domowych warunkach, jak maskować ubytki i jak barwić, malować oraz zabezpieczać powierzchnie, aby mebel długo cieszył oko.

Małgorzata Budzich – autorka bloga Odnawialnia.pl i poradnika dla hobbystów „Meble od nowa”. Z wykształcenia prawnik, z zawodu wydawca książek, z pasji renowator. Od lat wspiera pasjonatów starych mebli w rozwijaniu hobby. Uczy, jak przeprowadzić klasyczną renowację mebli drewnianych, ale też wystylizować nieciekawy mebel z mdf, by stał się ozdobą wnętrza. Prowadzi warsztaty stacjonarne, kursy online, publikuje na blogu, fotografuje wnętrza. Prowadzi także zajęcia z renowacji dla studentów studiów podyplomowych na kierunku Home design w Wyższej Szkole Europejskiej.

Zobacz też

Bydgoskie Centrum Sztuki | MALUJĘ, BO LUBIĘ
Wstęp wolny

Zapraszamy na wystawę prac twórców ─ uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej “mega-Art”...

Fotografistka | Spacer śladami rzeźb Michała Kubiaka
Wstęp wolny

Fundacja Fotografistka zaprasza na wspólny spacer śladami rzeźb Michała Kubiaka w...

Fotografistka | Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Michała Kubiaka
Wstęp wolny

21 czerwca 2022 r. Fundacja Fotografistka zaprasza do świętowania jubileuszu 50-lecia...

Komentarze