Informacje:

Wstęp wolny
Galeria Miejska bwa Bydgoszcz, ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
08 Maja 2023
12:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Miejska bwa | Kadzidła zielne – duch roślin – warsztaty dla seniorów

Galeria Miejska bwa zaprasza seniorów na warsztaty, na których wykonamy kadzidło zielne z roślin pochodzących z Makowiska.

Historia używania kadzideł, okadzania czy smużenia jest bardzo długa. Już w czasach starożytnych wierzono w magiczną moc dymu pochodzącego ze spalania wybranych roślin. Palenie ziół w konkretnej intencji było niegdyś powszechną praktyką , mającą na celu oczyszczanie powietrza z negatywnej energii oraz chorób i zastąpienie ich zdrowiem, szczęściem oraz miłością.

Podczas spotkania wykonamy kadzidło zielne z roślin pochodzących z Makowiska. Do kompozycji zielnej użyjemy ziół aromatycznych: wrotyczu, lawendy czy bylic. Taka mieszanka idealnie sprawdzi się w ciepłe wieczory spędzane na tarasie czy w ogrodzie, bo oprócz właściwości relaksujących odstrasza też owady.

Naturam si sequemur ducem, nonquam aberrabimus.

Jeśli przewodnikiem naszym będzie natura, nigdy nie zbłądzimy.

Katarzyna Rymarz, malarka, artystka, kuratorka, z zamiłowania i pasji zajmuje się botaniką, zielarstwem i uprawą roślin zielnych. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie na wydziale Malarstwo oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na wydziale Ogrodnictwa i Biotechnologii. Dyplom obroniony pracą pt. „Napary ziołowe – ich rola w profilaktyce wczesnej utrwalającej prawidłowy wzorzec życia”.

Sztuka w samo południe
Cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.

Zobacz też

Galeria Miejska bwa | Piotr Matuszek. Motyw moich wspomnień
Wstęp wolny

Zapraszamy na wernisaż wystawy Motyw moich wspomnień Piotra Matuszka Malarstwo to...

Galeria Miejska bwa | SZ(T)UKA KOBIET
Wstęp wolny

Twórczość Iwony Lemke-Konart pod hasłem „czym, straciłam, najbardziej, zyskałam, najczęściej, gdzie,...

Galeria Miejska bwa | Path
Wstęp wolny

Galeria Miejska bwa zaprasza na wernisaż wystawy Path Leszka Golca i...