Informacje:

Wstęp wolny
Galeria Miejska bwa Bydgoszcz, ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
06 Wrzesień 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Miejska bwa | Dyplomy 2022. Architektura Wnętrz PBŚ Bydgoszcz

Zapraszamy 6 września, na wystawę dyplomów absolwentów kierunku Architektura Wnętrz na PBŚ w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy w przestrzeni Galerii Miejskiej bwa przy ul. Gdańskiej 20.

Uwaga, tym razem nie rozpoczniemy wernisażem, ale zaplanowaliśmy finisaż 7 października.

W jaki sposób architektura wnętrz może oddziaływać na jej użytkownika? Jak wydarzenia z ostatnich kilku lat wpłynęły na sposób kreowania przestrzeni? Jak duży potencjał tkwi w zwróceniu architektury ku naturze oraz w jaki sposób kreowana przestrzeń może wpływać na relacje społeczne?

Na te i wiele innych pytań przez ostatni rok starali się odpowiedzieć obecnie już absolwenci kierunku Architektura Wnętrz na PBŚ w Bydgoszczy. W ciągu ostatnich dwóch semestrów wraz z wykładowcami prowadzącymi pracownie dyplomowe pracowali nad projektami z zakresu wystawiennictwa, architektury, mebla a także grafiki użytkowej będącej niejednokrotnie istotnym elementem uzupełniającym kompleksowy projekt ściśle określonej przestrzeni.

Wiele z podejmowanych tematów wynika z tożsamości samego autora oraz nierzadko emocjonalnej więzi z danym miejscem. Wrażliwość oraz zwyczajna troska o przestrzeń, która nas otacza odcisnęła duże piętno na każdym z prezentowanych projektów.

Mimo dużej różnorodności prezentowanych dyplomów, podczas tegorocznej wystawy zauważyć można motyw przewodni wielu projektów, który stanowi próba zatarcia granicy między światem naturalnym a architekturą.

Wynika to z zauważalnej coraz mocniej potrzeby kontaktu z naturą oraz znalezienia pewnej równowagi pomiędzy światem online i offline.

kuratorzy: Agnieszka Walther, Ariel Śliwiński
koordynacja: Danuta Pałys

06.09.2022 – 09.10.2022
ul. Gdańska 20
finisaż wystawy – 07.10.2022 godz. 18:00

Zobacz też

Galeria Miejska bwa | W co chętnie ubiera się „Dzika” dziewczynka
Wstęp wolny

W zimowe ferie zapraszamy na warsztaty dla najmłodszych, podczas których każdy...

Fotografistka | Jubileusz 10-lecia Fotografistki
Wstęp wolny

Zapraszamy na wernisaż z okazji 10-lecia Fundacji Fotografistka w sobotę 28.01.2023...

Galeria Miejska bwa | Kolekcja portretów
Wstęp wolny

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki. Agnieszka Wysocka...