Informacje:

Wstęp wolny
Galeria Miejska bwa Bydgoszcz, ul. Gdańska 3, 85-006 Bydgoszcz
09 Grudnia 2022
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Miejska bwa | De facto – jutro będzie lepiej | Stanisław Stasiulewicz

Galeria Miejska bwa zaprasza na jubileuszową wystawę Stanisława Stasiulewicza „De facto – jutro będzie lepiej” zorganizowaną na 40-lecie twórczości artysty.

Na wystawie ukazanych zostało kilkanaście prac z początku twórczości oraz współczesne druki i wideo. Swoje prace wykonuje w różnych technikach, na małych jak i dużych formatach, wykorzystując każdego rodzaju podobrazia od płótna po karton.

Malarstwo Stanisława Stasiulewicza jest bardzo ekspresyjne, a najważniejszy jest sam akt malowania. Widoczny abstrakcyjny sposób myślenia i próba zatrzymania czasu w barwie i kresce, ale równocześnie czerpanie motywów z najbliższego otoczenia, z prawdziwego życia – to łączy wszystkie jego prace, które będzie można zobaczyć na wystawie.

Stanisław Stasiulewicz, artysta – ur. 13.12.1955 r. w Oszmianie (Wileńszczyzna).

Studiował na Wydziale Malarstwa Sztalugowego w pracowni prof. Jana Szancenbacha w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom 1983 r.). Od 1985 r. bierze aktywny udział w życiu artystycznym Bydgoszczy. Współpracował z Galerią Kruchta, Galerią Autorską, z nieistniejącym już klubem „Trytony”, a od 1990 r. związany jest z Galerią Kantorek (dzisiejszą Galerią Miejską bwa w Bydgoszczy).

W 1990 r. wraz z Krzysztofem Gruse i Zbigniewem Zielińskim założył grupę artystyczną Szkoła Bydgoska. W latach 1993-1999 był prezesem zarządu Okręgu Bydgoskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. W 1994 r. został stypendystą Fundacji Pollock-Krasner w Nowym Jorku. Swoje prace prezentował na ponad 50 wystawach w Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie, Toruniu, Krakowie. Od niemal 30 lat prowadzi zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej „mega-Art” i buduje bydgoską formację Art brut – grupę artystyczną „Refleksjonistów”.

kuratorka: Karolina Rybka 

Zobacz też

Galeria Wspólna | Jola Brejdak
Wstęp wolny
Dzisiaj

Galeria Wspólna zaprasza 13 czerwca, na wernisaż wystawy Słuchając ciszy Joli...

Muzeum Fotografii | OBRAZY BLISKIE | Zbigniew Zieliński
Wstęp wolny
07 Czerwca

Muzeum Fotografii, 7 czerwca, serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy OBRAZY BLISKIE...

Szczególne przypadki trzech plakatów
Wstęp wolny
03 Czerwca

Galeria Miejska bwa zaprasza 3 czerwca na warsztaty dla seniorów z...