Informacje:

Wstęp wolny
Galeria Miejska bwa Bydgoszcz, ul. Gdańska 20, 85-006 Bydgoszcz
24 Luty 2023
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Miejska bwa | Arek Pasożyt – Pasożycie. Od praktyki do praktyki

Zapraszamy na otwarcie wystawy! Wystawa jest zbieracką formą otwartą, tkwiącą w procesie, transformacji.

Opiera się na kilku tematycznych filarach – akcjach, realizowanych przez artystę w przestrzeni zewnętrznej oraz we własnej pracowni/galerii/ mieszkaniu. Częścią ekspozycji jest przestrzeń warsztatowa, w której prowadzone będą praktyki z obszaru upcyclingu, recyclingu oraz tworzenia kolekcji mody alternatywnej. Zbiór dokumentacji ilustruje dynamikę działania i dzieł sztuki, „wychodzących” do świata zewnętrznego, na ulice, będących wyrazem sprzeciwu, znajdowanym poprzez przetworzenie klasycznie rozumianej formy obrazu.

Podczas wernisażu 24 lutego organizujemy – Swap Party – czyli bezgotówkową wymianę ubrań. To proste – przynosimy ubrania których już nie używamy i jednocześnie sami mamy szansę na znalezienie fajnych rzeczy, które zabierzemy ze sobą. Na wydarzenie przynosimy ubrania wyprane, w dobrym stanie, jednym słowem takie, które mogą ruszyć dalej w świat i być częścią kolejnych przygód.

Zapoczątkujmy wspólnie cykl praktyk wokół Pasożycia, zaczynając od ubraniowej wymianki. Zapraszamy do spotkania i wymiany myśli, energii i ubrań!

Arek Pasożyt – artysta wizualny. W 2010 r. sformułował „Manifest Pasożytnictwa” przedstawiający ideę jego działań jako artysty-pasożyta odnosząc się w ten sposób krytycznie do statusu artysty w społeczeństwie. W myśl zawartych w „Manifeście” idei, Arek Pasożyt mieszkał, żył i tworzył pasożytując przez cztery lata w kilkunastu miastach, instytucjach kulturalnych i wszelkich miejscach związanych z kulturą. Z czasem jego działania przerodziły się w tzw. projekty żywicielskie.

Kuratorka wystawy: Karolina Pikosz

Zobacz też

Barka Lemara | Janusz Michalski
Wstęp wolny

Zapraszamy w samo południe, 26 marca, na wernisaż wystawy fotografii Janusza...

Bydgoskie Centrum Sztuki | Radość życia i dramat człowieka
Wstęp wolny

„Kątem oka” – cykl wykładów o sztuce współczesnej. zapraszamy na wykład...

Galeria Miejska bwa | Kim jest Janina Węgrzynowska
Wstęp wolny

Galeria Miejska bwa zaprasza na wernisaż wystawy „Kim jest Janina Węgrzynowska?”...