Informacje:

Wstęp wolny
Focus Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 39-47, Bydgoszcz 85-097
06 Sierpień 2022
11:00-18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Focus Bydgoszcz | Wielki Dzień Pszczół

Przed nami najsłodsza sobota w roku! Każdy klient, który w tym dniu zrobi zakupy na kwotę minimum 50 zł otrzyma słoiczek słodkiego miodu z pasieki CH Focus!

CH Focus po raz trzeci zaprasza na wspólne świętowanie Wielkiego Dnia Pszczół, połączone z pierwszym w tym roku miodobraniem z własnej pasieki. Już w sobotę z myślą o małych, skrzydlatych przyjaciołach, w bydgoskiej galerii odbędzie się słodki dzień z natury! W programie królować będą atrakcje związane ściśle z miodem – animacje, gry i konkursy z nagrodami, a także pszczela wystawa i warsztaty małego pszczelarza. Sobotnia impreza połączona będzie z miodobraniem!

Wielki Dzień Pszczół to święto obchodzone 8 sierpnia, którego celem jest ochrona tych owadów przed wyginięciem. Święto pszczół powstało po to, aby dzielić się wiedzą i przypominać nam o niezastąpionej roli jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o zagrożeniu ich wyginięciem. W tej ogólnopolskiej akcji bierze udział także CH Focus, które od kilka lat jest dla pszczół domem. W 2019 r. na dachu galerii zamieszkało w  pasiekach 360 tysięcy pszczół. W sześciu ulach owady znalazły schronienie i warunki do rozwoju, za co odwdzięczają się dobrymi zbiorami wielokwiatowego miodu.

Wielki Dzień Pszczół w bydgoskim Focusie będzie obfitował w bezpłatne atrakcje. Dla najmłodszych przyjaciół pszczół zaplanowano animacje, inspirujące warsztaty, ciekawe zabawy, konkursy i wiele innych rozrywek.

Niezwykły, ciekawy świat owadów przybliży nam pszczela wystawa, podczas której będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu pszczół oraz ich budowie. Do dyspozycji gości będzie strefa foto w pszczelej scenerii, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Do dyspozycji dzieci będzie kącik artystyczny, balonowe zoo oraz stanowisko edukacyjne młodego ekologa.

Sobotni event będzie doskonałą okazją dla najmłodszych do  spotkania z sympatyczną Pszczółką Fokusią oraz miejskimi maskotkami – Bydgusią i Bydgusiem. Dodatkowo, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszcz, dla gości udostępniona zostanie gigantyczna gra planszowa oraz ekokoło; za udział w konkurencjach uczestnicy otrzymają ekologiczne nagrody.

Akcji towarzyszyć będzie miodobranie! Każda osoba, która w tym dniu zrobi zakupy na kwotę minimum 50 zł, po zarejestrowaniu paragonu w punkcie obsługi promocji,otrzyma słoiczek najsmaczniejszego miodu z  pasieki CH Focus! Partnerami akcji są Urząd Miasta Bydgoszcz, Czysta Bydgoszcz oraz Pszczela Ścieżka w  Bydgoszczy.

Dzień Pszczół odbędzie się 6 sierpnia, w godzinach 11.00 – 18.00, na parterze galerii obok sklepu Smyk.  

Zobacz też

Focus Bydgoszcz | ŚWIĄTECZNA ZABAWA Z BINGIEM
Wstęp wolny

Dołącz do zabawy z Bingiem już w weekend 9-11 grudnia w...

Rękoczyny vol. 15
od 30 zł

Nadchodzi kolejna edycja Rękoczynów – targów rzeczy wyjątkowych. W Młynach Rothera...

RONDO | Spotkaj Świętego Mikołaja
Wstęp wolny

Poznaj osobiście Mikołaja i jego ekipę w CH Rondo! Jego wizyta...