Informacje:

Wstęp wolny
Focus Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 39-47, Bydgoszcz
15 Październik 2022
10:00-20:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Focus Bydgoszcz | Prozdrowotna akcja dla mężczyzn

Październik i listopad w tym roku są miesiącami poświęconymi profilaktyce zdrowotnej! Dlatego w CH Focus odbędzie się akcja organizowana we współpracy z Fundacją Kapitan Światełko pod hasłem „Zdrowie to męska rzecz”. Już 15 października br. wszyscy chętni panowie będą mogli wykonać badania pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder oraz prostaty. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Badania oraz profilaktyka pomagają we wczesnym wykrywaniu nieprawidłowych zmian w organizmie oraz szybszym leczeniu nowotworów. Już od lat, dzięki Fundacji Kapitan Światełko, listopad jest miesiącem edukowania i przypominania o tym, że Zdrowie to męska rzecz. W tym roku wyjątkowo akcja rozpocznie się już w październiku.

Grupa Atrium włączyła się w promowanie idei dbania o zdrowie i już 15 października br. w bydgoskim centrum handlowym Focus będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań pod kątem raka jąder oraz raka prostaty. Dodatkowo, dla uczestników akcji dostępni będą eksperci, z którymi można będzie porozmawiać na tematy zdrowotne oraz zasięgnąć porady.

Z bezpłatnych badań USG jąder oraz poziomu PSA będzie można skorzystać w Focusie w sobotę, 15 października br. w godzinach 10.00-20.00. Wyniki obu badań są dostępne niemal natychmiastowo lub w przeciągu ok. 10 minut. USG jąder to szybkie i w pełni bezpieczne badanie pozwalające skutecznie diagnozować liczne schorzenia tej wyjątkowej części ciała. Badaniu będą mogli poddać się mężczyźni do 40 r.ż. Natomiast badanie poziomu PSA, polegające na pobraniu kropli krwi z palca, pozwala określić czy prawidłowo funkcjonuje prostata. Wykonanie testu PSA zalecane jest mężczyznom powyżej 40 lat. Można wziąć w nim udział w każdej chwili, nie ma konieczności przyjścia na czczo. 

Badania są bezbolesne i nie wymagają żadnych przygotowań poza zachowaniem higieny osobistej. Nie będą prowadzone zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń. W prozdrowotną akcję „Zdrowie to męska rzecz” zaangażowały się cztery centra handlowe należące do Grupy Atrium. Poza bydgoskim centrum handlowym Focus, bezpłatnie będzie można przebadać się także w Galerii

Zobacz też

Targi Produktów Regionalnych
Wstęp wolny

Targi Produktów Regionalnych “Nasze Dobre z Kujaw i Pomorza” wracają po...

C.H.RONDO | Choinkowe zamieszanie
Wstęp wolny

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a my zapraszamy na ostatni już...

C.H. RONDO | Choinkowy recykling 
Wstęp wolny

W Twojej piwnicy, na strychu lub w szafie leży stara, zniszczona,...