Informacje:

Wstęp wolny
Focus Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 39-47, Bydgoszcz 85-097
od 19 Sierpnia do 20 Sierpnia
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Focus Bydgoszcz | Misja kosmos

W dniach 18-20 sierpnia br. bydgoskie centrum handlowe zaplanowało dla małych odkrywców i poszukiwaczy przygód niezwykłą zabawę. Na małych gości czeka wyjątkowa wystawa z ciekawymi kosmicznymi aktywnościami oraz pojedynkami, rozgrywanymi na międzygalaktycznej arenie.

Jak wygląda nasza Galaktyka? Z jakimi planetami sąsiaduje Ziemia? Czy trudno jest chodzić po Księżycu? No i co ciekawego znajduje się w przestworzach? Do wspólnego odkrywania tajemnic kosmosu zaprasza CH Focus!

W Bydgoszczy dla prawdziwych fanów kosmosu szykuje się niezwykła impreza. W ten weekend CH Focus zaprasza najmłodszych mieszkańców na galaktyczne zakończenie wakacji. Będzie astralnie, zabawnie, ciekawie i twórczo. Przed uczestnikami kosmicznej misji wiele wyzwań i atrakcji rozlokowanych w kilkunastu strefach!

Obowiązkowym punktem zwiedzania wystawy będzie gigantyczny układ słoneczny z planetami. Ta imponująca konstrukcja złożona z trójwymiarowych ciał niebieskich, odzwierciedla rzeczywisty układ planetarny. Łowcy astralnych przygód będą mogli także odwiedzić kosmiczną kulę z wirującymi meteorytami i złapać jedną ze spadających gwiazd. Przed nimi także nie lada wyzwanie w postaci wirtualnego spaceru w kosmosie. Na dociekliwych odkrywców czekać będzie interaktywne stanowisko edukacyjne, na którym poznają ciekawostki o gwiezdnych konstelacjach i ułożą swoje ulubione gwiazdozbiory. A na stanowisku z wyrzutnią rakiet, będą mogli wystrzelić w kosmos swoją rakietę. Na małych śmiałków czekać też będzie lot rakietą, czyli multimedialne stanowisko, na którym można zobaczyć Ziemię z kosmosu.

Uczestnicy niezwykłej misji będą mogli też wziąć udział w zabawie kosmicznym pyłem, a nawet zabrać jego cząstkę ze sobą do domu. Dla najodważniejszych podróżników to również okazja, aby zagrać w przeniesioną na orbitę ziemską grę zręcznościową. W trakcie międzygwiezdnej wyprawy warto też wstąpić na stanowisko edukacyjne z puzzlami magnetycznymi, aby zaprojektować swój własny układ słoneczny. Do dyspozycji członków misji będą też strefy z interaktywnymi kolorowankami planet i rakiet.

To nie koniec atrakcji. Chętni będą mogli wziąć udział w plastycznych warsztatach astronomicznych, podczas których stworzą wystrzelony w kosmos układ słoneczny albo namalują swoją ulubioną planetę. Swój udział w galaktycznym wydarzeniu mogą uwiecznić pozując do pamiątkowych zdjęć w rakiecie kosmicznej oraz imitacji stroju astronauty.

Kosmiczna Misja odbędzie się w CH Focus w dniach 18-20 sierpnia w godz. 10.00-20.00. Strefa zlokalizowana będzie na parterze galerii w pobliżu sklepu Smyk. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na www: https://focusbydgoszcz.pl.

Zobacz też

Piknik wojskowy z okazji 20-lecia JFTC NATO
Wstęp wolny
Jutro

JFTC wspólnie z Miastem Bydgoszcz zaprasza na Piknik wojskowy z okazji...

Piknik Dobrych Psów i Ludzi 2024
Wstęp wolny
26 Maja

Zapraszamy na piknik organizowany przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy, (przy...

ŁAPIEMY ZA-CHWYTY 2024
od 80 zł
25 Maja

25 Maja 2024 na bydgoskim Spiderze odbędzie się kolejna edycja zawodów...