Informacje:

Wstęp wolny
Focus Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 39-47, Bydgoszcz 85-097
od 24 Marca do 25 Marca
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Focus Bydgoszcz | Festiwal planszówek

Gry planszowe, karciane, strategiczne, zręcznościowe, rodzinne oraz wiele innych atrakcji czeka na gości bydgoskiego CH Focus w dniach 24 i 25 marca. W piątek i sobotę w galerii odbywa się Festiwal Gier Planszowych. To doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także do zdrowej rywalizacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Gry planszowe wracają do łask. Coraz popularniejsze stają się spotkania w gronie przyjaciół i rodziny, podczas których rozgrywane są partie planszówek, niekiedy trwające nawet kilka godzin. Powstają także specjalne przestrzenie dla fanów tego typu rozrywki w centrach handlowych, kawiarniach czy domach kultury. Z taką inicjatywą wychodzi także CH Focus. Podczas marcowych weekendów mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli wziąć udział w Festiwalu Gier Planszowych i zmierzyć się z przeciwnikami. Oprócz turniejów zaplanowano wiele innych atrakcji, takich jak strefa Pokemon TCG z nauką zasad gry, kącik dla najmłodszych z popularnymi grami oraz nagrody za zakupy.

Co czeka fanów gier? Podczas turnieju będą mogli zagrać w dwuosobową zręcznościówkę – Grę w kotka i pyszczek, planszówkę z przyrodą w roli głównej – Kaskadię czy grę strategiczną – Draftozaur. Najmłodsi uczestnicy z kolei mają okazję spróbować swoich sił w grze Ekosystem, nominowanej do Golden Geek Award 2014 aż w 4 kategoriach, a starsze dzieci i dorośli zagrać w Red 7, magnetyczną rozgrywkę – Klask!, karcianą grę Karak Goblin, rodzinny Magiczny Labirynt czy w Mindbug, która łączy w sobie przystępność i prostotę zasad ze strategiczną głębią rozbudowanej gry karcianej.

Oprócz przygotowanych turniejów wszyscy klienci będą mieli możliwość zagrania w dowolne planszówki przez cały dzień, poza godzinami turniejów.

Zasady udziału w turnieju

Turnieje odbędą się w systemie pucharowym z liczbą rund uzależnioną od liczby uczestników. Gracze w pierwszej rundzie są przydzielani do stolików losowo, następnie rozgrywają poszczególne partie, gdzie do kolejnej rundy przechodzi zwycięzca danej rozgrywki. Zwycięzca partii zgłasza wynik do stolika sędziowskiego.

Podczas turnieju obowiązują oficjalne zasady gry. W dowolnym momencie rozgrywek turniejowych można poprosić sędziego o podejście w celu rozstrzygnięcia kwestii spornych lub szczegółowego wyjaśnienia zasad. Niedozwolone jest korzystanie z pomocy widzów, urządzeń zewnętrznych oraz innych komponentów, których nie znajdziemy w pudełku z grą. Na turnieju obowiązują zasady fair-play, których złamanie może skutkować dyskwalifikacją z turnieju przez sędziego.

Harmonogram turniejów:

  • 24 marca (piątek) – Karak Goblin (start godz. 17:00)
  • 25 marca (sobota) – Magiczny Labirynt (start godz. 14:00) oraz Mind Bug (start godz. 17:30)

Zapisy do udziału w turnieju przyjmowane są pod adresem email: zapisy@gryfocus.pl. Festiwal Gier Planszowych w centrum handlowym Focus będzie odbywał się w piątki i soboty marca (3-25.03 br.) w godzinach 15.00-20.00 w piątki i 12.00-20.00 w soboty. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz karty prezentowe na zakupy o wartości 400 zł.

Patronem wydarzenia jest Centrum Gier Pegaz, a patronat objęło radio Eska.

Nagrody za zakupy

Dodatkowo na klientów robiących zakupy w dniach 3-25 marca w CH Focus czekają niespodzianki. Klubowicze programu #maszokazje za paragon o wartości min. 150 zł będą mogli otrzymać grę planszową. Wystarczy zarejestrować swój zakup w Punkcie Odbioru Nagród. Do programu #maszokazje można dołączyć każdej chwili.

Zobacz też

BYDGOSKA STREFA GIER BEZ PRĄDU 04/2024
od 15 zł
28 Kwietnia

Zapraszamy na spotkania Bydgoskiej Strefy Gier bez Prądu! Spotkania organizowane są...

GRANIE O ZMROKU! Bydgoska Strefa Gier bez Prądu
Wstęp wolny
17 Maja

Bydgoska Strefa Gier bez Prądu zaprasza na granie po zmroku! Informacja...

678. Urodziny Miasta Bydgoszczy – familijne warsztaty recyklingowe! 
Wstęp wolny
20 Kwietnia

Zapraszamy Was na wyjątkowe rodzinne warsztaty recyklingowe z okazji 678. urodzin...