Informacje:

Wstęp wolny
Stary Rynek, Bydgoszcz
29 Styczeń 2023
12:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Bydgoszcz 2023

Tradycyjnie sercem orkiestrowego grania w Bydgoszczy będzie Stary Rynek, gdzie w południe rozpoczną się koncerty. Całość poprowadzą Michał Moczadło i Jakub Graczykowski. O godz. 20 nie zabraknie „Światełka do Nieba”.

Wystąpią m.in.: ROAN, Bydzia-com-band!, Butelki Zwrotne, GRAFFITI, LILA

Hasło tegorocznego finału to „Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych”. Datki zbierane będą na zakup sprzętu medycznego do szybkiej identyfikację bakterii, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W jej przebiegu w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Problem jest duży, bo jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. WOŚP podaje też, że według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Przypomnijmy, że rok temu podczas 30. Finału WOŚP, który odbył się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, datki zbierano na zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej. Bydgoszczanie tradycyjnie stanęli wtedy na wysokości zadania. Łącznie uzbierano 612 tys. 566 zł i 46 groszy. To dowód, że siła orkiestry w Bydgoszczy jest wielka!

Zobacz też

od 130 zł

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto spośród Waszych przyjaciół coś ukrywa?🤔 A...

Kino Orzeł | WOŚPowe seanse
od 1 zł

Kino Orzeł, 29 stycznia za symboliczną wrzutkę do puszki, na wielkim...

Fotografistka | Jubileusz 10-lecia Fotografistki
Wstęp wolny

Zapraszamy na wernisaż z okazji 10-lecia Fundacji Fotografistka w sobotę 28.01.2023...