Informacje:

od 50 zł
Filharmonia Pomorska, ul. Andrzeja Szwalbego 6, 85-080 Bydgoszcz
02 Luty 2024 19:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Filharmonia Pomorska | Zwycięzca Konkursu Paganiniego 2023

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 2 lutego 2024 roku, na koncert zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Niccolò Paganiniego – Simon Zhu.

UWAGA!!!

Mamy dla Państwa 2 podwójne zaproszenia na koncert Zwycięzca Konkursu Paganiniego 2023 2.02.2024 r.  W zabawie może wziąć udział każdy, kto polubi, udostępni post na https://www.facebook.com/taniowmiescie. Na zgłoszenia czekamy do środy 31.01.2024 do godz. 19.00. 

Simon Zhu jest młodym skrzypkiem o wszechstronnym repertuarze. Urodzony w Tybindze w 2001 roku, pierwsze lekcje gry na skrzypcach otrzymał w wieku 6 lat. Jego niezwykły talent został wcześnie dostrzeżony, dlatego wkrótce zaczęli uczyć go wybitni profesorowie skrzypiec. Studiował w Mozarteum Salzburg w Austrii u Wonji Kim-Ozima i profesora Tomasza Tomaszewskiego w Instytucie Juliusa Sterna na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie. Obecnie studiuje u prof. Ana Chumachenco z Uniwersytetu Muzyki i Dramatu w Monachium i otrzymuje prywatne lekcje od Ning Feng.

Od 2017 roku występował tam kilkukrotnie jako solista z orkiestrą, był także gościem Międzynarodowego Festiwalu Młodych Mistrzów Skrzypcowych nad Jeziorem Bodeńskim oraz stypendystą Menuhin Festival & Academy. Koncertował w Niemczech, Francji, Belgii, Polsce, Rumunii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Chinach. W 2023 wygrał Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Paganiniego w Genui.

Simon Zhu jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Niccolò Paganiniego w Genui (2023) – jednego z najważniejszych konkursów skrzypcowych. W jego wykonaniu usłyszymy Cinema Fantasie d’apres „Le Boeuf sur le Toit” D. Milhauda oraz Koncert na dwoje skrzypiec a-moll A. Vivaldiego, który zagra wspólnie ze swoim profesorem (w latach 2015-2021) – Tomaszem Tomaszewskim. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis.

Wykonawcy:

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Tomasz Tomaszewski
 dyrygent, skrzypce
Simon Zhu skrzypce
Cezary Nelkowski prowadzenie

Repertuar:

Aleksander Tansman – Wariacje na temat Frescobaldiego
Antonio Vivaldi – Koncert na dwoje skrzypiec a-moll RV 522
Krzysztof Penderecki – Trzy utwory w stylu barokowym
Darius Milhaud – Cinema Fantaisie d’après „Le Boeuf sur le Toit”

Bilety do nabycia w kasie filharmonii (wt-pt. godz. 14.00–18.00) oraz godzinę przed koncertem

Bilety online: Bilety24.pl

Zobacz też

Muzyczne leżakowanie w Wiolinowie
Wstęp wolny
Jutro

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy po raz kolejny serdecznie zaprasza na cykl...

Filharmonia Pomorska | Mozart
od 35 zł
Jutro

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 14 czerwca na koncert pt. Mozart,...

Filharmonia Pomorska | Charpentier
od 35 zł
07 Czerwca

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza 7 czerwca na koncert z okazji...