Informacje:

od 50 zł
rózne lokalizacje
17 Października 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Festiwal Prapremier 2023 | Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję

Przed naszymi widzami jednak jeszcze wiele innych pełnych emocji wydarzeń festiwalowych. 17 października (wtorek)  jeden z najważniejszych spektakli ostatniego sezonu – „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły.

Trwa Festiwal Prapremier 2023. W piątek 13 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy ruszyła XXII edycja Festiwalu Prapremier, dotychczas publiczność miała szansę uczestniczyć w pokazie spektaklu „Zniknięcia” w reżyserii Cristiana Bana oraz premierze “Ostatnich dni Eleny i Nicolae Ceaușescu” Julii Holewińskiej w reżyserii Wojciecha Farugi.

Spektakl „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” został wielokrotnie doceniony przez polskich i zagranicznych krytyków – ostatnio przez  jury 32. Międzynarodowego Festiwalu Bez Granic w Cieszynie. Przedstawienie zdobyło także Grand Prix 29. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Festiwal Prapremier 2023 | Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję

Produkcja Teatru Łaźnia Nowa oraz Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zostanie zaprezentowana na Hali sportowej WSG o godzinie 19.00.

Jeśli choć raz wyliście z bezsilności, lekarz zwracał się do Was w trzeciej osobie, a ksiądz powtarzał Wam, że cierpienie uszlachetnia, nie możecie przegapić tego spektaklu!

„Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” to adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego, znanego łaźniowym widzom z takich spektakli jak „Lem vs. P. K. Dick”, „Pluton p-Brane” i „Wieloryb the Globe”. To osobista opowieść o procesie umierania jego ojca, który chorował na raka trzustki, ale też historia bezradności i wściekłości na instytucje państwa, służbę zdrowia i Kościół, które zadają chorym dodatkowe cierpienia. „Współumieranie”, o którym napisał Mateusz Pakuła, nie jest jednostkowym doświadczeniem. Z bezradnością, wściekłością i gniewem mierzą się tysiące ludzi w całej Polsce, którzy nie mogą decydować o własnym losie, a ich bliskim ogranicza się prawa. To krzyk o eutanazję w chwilach przekraczania granic cierpienia. Ale myli się ten, kto myśli, że zobaczy na scenie smutną opowieść, bo w spektaklu nie zabraknie groteski i komizmu, tak bliskich wszystkim spektaklom Pakuły.

Festiwal Prapremier 2023 | Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję

Na scenie zobaczymy Jana Jurkowskiego, znanego ze spektaklu „Lem vs. P. K. Dick”, a szerzej z Grupy Filmowej Darwin, Andrzeja Platę, Wojciecha Niemczyka, Szymona Mysłakowskiego oraz Marcina Pakułę, brata autora książki i reżysera, do którego będzie należało ostatnie słowo.

Bilety na spektakle repertuarowe w ramach Festiwalu Prapremier nabyć można w kasie biletowej czynnej od środy do piątku w godzinach 14.00-18.00 oraz online na stronie internetowej festiwalu w zakładce „KUP BILET ONLINE”.

Organizatorem festiwalu jest Teatr Polski w Bydgoszczy i Miasto Bydgoszcz.

Partnerem głównym Festiwalu Prapremier POLA WALKI Bydgoszcz 2023 Kujawy/Pomorze jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Projekt dofinansowany w ramach programu “Kujawy + Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zobacz też

KINO HELIOS | Sami swoi. Początek
od 12.90 zł
Dzisiaj

25 kwietnia Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na...

Muzeum Kanału Bydgoskiego | Dwie wystawy
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy na otwarcie dwóch wystaw w Muzeum Kanału Bydgoskiego: Zabawa, ciepła...

Majówka 2024 w Exploseum!
od 5 zł
01 Maja

Tradycyjnie już, jak co roku, zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do uczestnictwa...