Informacje:

Wstęp wolny
Park Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
06 Sierpień 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Festiwal Fontanna Muzyki 2022 | Fontanna Miłości

Zapraszamy 6 sierpnia na koncert Fontanna Miłości. To pierwszy z 4 koncertów w parku Kazimierza Wielkiego, które odbędą się w każdą sobotę sierpnia.

Tego lata do parku Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powróci Festiwal Fontanna Muzyki z wyjątkowymi koncertami przy monumentalnej rzeźbie.

Szykujcie się na prawdziwą ucztę z ponadczasowymi przebojami w wykonaniu artystów mocno związanych z Bydgoszczą oraz znakomitych orkiestr i zespołów instrumentalnych.

Program tego wyjątkowo romantycznego koncertu tworzą najpiękniejsze duety operetkowe a także najsłynniejsze i uwielbiane przez publiczność przeboje musicalowe i filmowe.

Nie zabraknie takich hitów, jak słynny duet z „Upiora w Operze” Andrew Lloyda Webbera. Usłyszymy też liryczny song Tony’ego “Maria” z broadwayowskiego hitu “West Side Story” Leonarda Bernsteina – który za sprawą nowej produkcji Stevena Spielberga na nowo święci triumfy. Posłuchamy też ponadczasowej klasyki zaczerpniętej z salonów 20. lecia międzywojennego, jak: “Całuję Twoją dłoń Madame” z repertuaru Mieczysława Fogga czy też operetkowych duetów: “Usta milczą, dusza śpiewa”, „Co się dzieję, oszaleję…”

Na estradzie wystąpi wyjątkowy duet młodych artystów, wybitnych absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej: Justyna Gęsicka – dysponująca niecodziennym mezzosopranem koloraturowym oraz Damian Wilma – baryton, laureat wielu konkursów wokalnych, który z sukcesem współpracuje z m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

Solistom tym towarzyszyć będzie kwintet Virtuoso.
Koncert poprowadzi Błażej Stawiarski.

Zobacz też

SZLAGIEROWA GALA ANDRZEJKOWA W BYDGOSZCZY
od 80 zł

Z ogromną dawką Szlagierowej Muzyki w Bydgoskim Kinoteatrze Adria, pojawią się...

PAŁAC LUBOSTROŃ | Koncert Andrzejkowy
od 20 zł

Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie w niedzielę, 27 listopada...

ELJAZZ | ANNA HNATOWICZ
od 30 zł

Zapraszamy 25 listopada na koncert Anny Hnatowicz. Usłyszymy materiał z nadchodzącej...