Informacje:

od 99 zł
Fabryka Lloyda ul. Fordońska 156, Bydgoszcz
09 Grudnia 2022
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Fabryka Lloyda | Kalush Orchestra

Kalush Orchestra przyjeżdża do nas! A nawet będzie można dostać na nich bilet, poniżej powiemy jak to zrobić, zapraszamy wszystkich do obejrzenia legendarnych zwycięzców tegorocznej Eurowizji!

Kalush Orchestra powstał w 2021 roku jako sześcioosobowy zespół, a także jako spin-off pierwszego projektu KALUSH, założonego w 2019 roku. Nazwa Kalush pochodzi od rodzinnego miasta Olega (założyciela zespołu) w zachodniej części Ukrainy.

„Najważniejsze jest to, że bierzemy zapomniany stary ukraiński folklor. Czerpiemy to z wielu pokoleń i dodajemy zmodernizowane, nowoczesne elementy rapu i instrumentów. W końcu mamy kombinację tego, co mieli nasi przodkowie i tego, co lubią dzisiaj młodzi ludzie. A to są nasze piosenki – mówi Oleg.

Kalush Orchestra to obecnie sześcioosobowy zespół muzyczny, w skład którego wchodzą multiinstrumentaliści Tymofiy Muzychuk, Witalij Duzyk, Andrij Gandzyuk, aka MC Johnny Divny, tajemniczy KylymMen (główny tancerz pod pseudonimem, co tłumaczy się jako „Carpet Man”) oraz Sasha Tab (wokalista zespołu, znany również jako członek zespołu „Salto nazad”).

Zaraz po zwycięstwie na Eurowizji 2022 Orkiestra wyruszyła w trasę koncertową po Europie.

„Doceniamy możliwość osobistego komunikowania się z ludźmi w Europie. Naszą misją jest teraz bycie głosem narodu ukraińskiego” – powiedział Oleg

Zobacz też

Światowy Dzień Jazzu 2024
Wstęp wolny
30 Kwietnia

Zapraszamy wszystkich na koncerty w ramach Światowego Dnia Jazzu, które odbędą...

Koncert The Best of PRL najlepsza muzyka lat 60 i 70
od 80 zł
27 Kwietnia

Tego wieczoru pod batutą Przemysława Piechockiego usłyszycie Państwo najpiękniejsze przeboje z...

AKADEMIA MUZYCZNA | Special Concert
Wstęp wolny
Jutro

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na Koncert specjalny...