Informacje:

od 80 zł
Fabryka Lloyda ul. Fordońska 156, Bydgoszcz
31 Sierpnia 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Fabryka Lloyda | Fisz Emade Tworzywo 

Fisz Emade Tworzywo w Bydgoszczy! Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym wystąpi 31 sierpnia na plenerowej scenie Fabryki Lloyda.

Fisz Emade Tworzywo zaprezentuje m.in. utwory z najnowszego albumu “Ballady i protesty“, uznanego przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021 roku.

Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip – hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues.
Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika.

To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu.

Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Otwarcie bramek: 18:00
Koncert: 20:00

Przedsprzedaż: 79 zł (do 31.06 lub do wcześniejszego wyczerpania biletów)
I Pula – 89 zł
II Pula – 109 zł

Zobacz też

Letnie Koncerty na Rynku w Starym Fordonie
Wstęp wolny
28 Czerwca

Zapraszamy na niezapomniane letnie koncerty na rynku w Fordonie! Od czerwca...

Koncert Letni Bydgoskiego Instytutu Głosu
Wstęp wolny
Jutro

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny – pełen emocji i muzycznej...

ROZ-DŹWIĘK 2024
Wstęp wolny
29 Czerwca

Serdecznie zapraszamy na koncerty i warsztaty, które odbędą się w historycznych...