Informacje:

od 170 zł
Fabryka Lloyda ul. Fordońska 156, Bydgoszcz
od 16 Listopada do 17 Listopada
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Fabryka Lloyda | Festiwal TANGO FADO FLAMENCO

Fabryka Lloyda, 16-17 listopada, zaprasza na Festiwal TANGO FADO FLAMENCO. To będą dwa dni przepełnione hiszpańsko, portugalsko, argentyńską kulturą, muzyką oraz tańcem.

W programie oprócz muzyczno-tanecznego show zaplanowane zostały również wspólne aktywności z publicznością, między innymi Milonga.

16.11.2023 r.
18:00 – otwarcie
19:00 – Fado i Virtuoso
21:00 – Tango

17.11.2023 r.
18:00 – otwarcie
19:00 – Fado
21:00 – Flamenco

W programie powitalna lampka hiszpańskiego lub portugalskiego wina dla każdego gościa, dedykowane menu z przekąskami oraz tradycyjnymi daniami(opłata poza biletem).

FADO I VIRTUOSO
Francisco Moreira to kluczowe nazwisko nowej generacji fado. Obdarzony melodyjnym i urzekającym głosem, swoją autentycznością i zaangażowaniem porywa publiczność wszystkich pokoleń. Od najmłodszych lat torował sobie drogę w muzyce i już teraz może pochwalić się licznymi osiągnięciami i znaczącymi momentami w swojej karierze. Godne uwagi są jego występy w sukcesach telewizyjnych, takich jak The Voice, zdobycie Grande Prémio Nacional de Fado RTP w 2013 roku oraz uznanie, jakie jego oryginalna twórczość otrzymała w głównych krajowych radiach, takich jak Antena 1, Rádio Amália, Festival i Rádio Nova.

Oprócz częstej obecności w renomowanych domach fado, Francisco Moreira miał zaszczyt uświetnić niektóre z największych scen w kraju, w tym Coliseu do Porto, Casa da Música, Centro Cultural de Belém i Casino Estoril. Miał okazję występować u boku takich sław fado jak Carminho, Rodrigo, Maria da Fé, Hélder Moutinho i Rodrigo Costa Félix. W jego dyskografii wyróżniają się albumy “Sonho de Um Fadista” (2011), “Kiko” (2016) i “Todos os Fados São Meus” (2020). Teraz, w 2023 roku, przygotowuje się do wydania “Lugar”, pierwszego albumu, w którym wciela się w rolę kompozytora i autora tekstów. Oprócz jego własnych dzieł, na albumie znajdą się utwory Marco Oliveiry, João Couto, Pedro Fernandesa Martinsa, Vidala Assisa, Yuri Reisa oraz kultowego duetu João Monge i João Gila.

Ten nowy i ekscytujący etap, który prezentuje nam Francisco Moreira, potwierdza go jako artystę kompletnego, coraz bardziej pewnego siebie i wyjątkowego, obiecującego odcisnąć swoje piętno na fado i muzyce portugalskiej.

Ana Rita Prada urodziła się i wychowała w małym miasteczku Trás-os-Montes, na północy Portugalii. Jej rodzice od zawsze wspierali jej talent muzyczny. W wieku 6 lat nieustannie śpiewała w domu i była zachęcana do prezentowania swoich zdolności na prywatnych przyjęciach odbywających się u jej bliskich krewnych.

W wieku 12 lat wzięła udział w znanym programie telewizyjnym pod tytułem „ Uma canção para ti”, emitowanym na kanale ogólnokrajowym, gdzie demonstrując swoje zdolności jako młoda artystka dotarła do finału. Jej edukacja obejmowała specjalistyczne szkolenie w konserwatorium muzycznym, gdzie studiowała grę na fortepianie, teorię muzyki i śpiew. Co więcej, wszechstronny charakter i zainteresowania Any sprawiły, że równolegle studiowała nauki biologiczne, uzyskując tytuł magistra biologii molekularnej i genetyki.

Początek jej kariery jako śpiewaczki Fado nastąpił, gdy w wieku 20 lat przeprowadziła się do Lizbony, gdzie połączyła swoje siły z kilkoma znanymi artystami występującymi w tradycyjnych domach Fado, w stolicy Portugalii. Jako młoda profesjonalistka koncertowała między innymi w Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii i Kazachstanie. Obecnie Ana występuję regularnie w domach Fado w Alfama (Lizbona), np. w Guitarras de Lisboa.
CARLOS VIÇOSO – gitara klasyczna
VASCO SOUSA – gitara basowa
FRANCISCO PEREIRA – gitara portugalska

Kwartet smyczkowy Virtuoso – Kwartet VIRTUOSO to muzyczne perpetuum mobile zbudowane na bogactwie doświadczeń, długoletniej współpracy, a przede wszystkim tożsamości temperamentów.
Jego zadaniem jest dostarczać emocji na najwyższym poziomie artystycznym, nierzadko okraszonych dużą dawką humoru.
Skład:
Michał Kwaśniak – skrzypce
Przemysław Nawrocki – II skrzypce
Karol Piechowiak – altówka
Jan Przytula – wiolonczela

FLAMENCO SHOW – profesjonalna tancerka i nauczycielka kultury i tańca flamenco prosto z Hiszpanii przyjedzie aby zaprezentować swoje show na żywo wraz z nauką tańca na scenie Lloyda.

TANGO SHOW – to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją, pod wpływem skrajnych emocji. Podczas spektaklu widzowie poznają wszystkie cztery rodzaje tanga: tradycyjne (zwane de salon), valsa, milongę oraz nuevo.

Na scenie wystąpi wyjątkowy zespół COLOURS OF TANGO w składzie: Oscar Ernesto Ovejero (Argentyna) oraz Aneta i Konrad Salwińscy (Polska). Oscar Ernesto Ovejero, jako rodowity mieszkaniec Buenos Aires, niewątpliwie tango ma we krwi. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie, usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu duo instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce i Austrii – Aneta Salwińska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon). Muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej, wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów tanga. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga.
Muzykom towarzyszyć będą na scenie zawodowe pary taneczne: Beata Maia Gellert i Łukasz Wiśniewski, Vitalina Shevchenko i Michał Kaczmarek oraz zaproszeni Goście.

Zespół koncertował już na sce

Bilety:
I dzień – 170/190
Karnet 2-dniowy – 290/340

Zobacz też

Światowy Dzień Jazzu 2024
Wstęp wolny
30 Kwietnia

Zapraszamy wszystkich na koncerty w ramach Światowego Dnia Jazzu, które odbędą...

Koncert The Best of PRL najlepsza muzyka lat 60 i 70
od 80 zł
27 Kwietnia

Tego wieczoru pod batutą Przemysława Piechockiego usłyszycie Państwo najpiękniejsze przeboje z...

AKADEMIA MUZYCZNA | Special Concert
Wstęp wolny
Jutro

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na Koncert specjalny...