Informacje:

Wstęp wolny
Eljazz, ul. Kręta 3, Bydgoszcz
01 Września 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

ELJAZZ | Marta Rubik Quintet

Stowarzyszenie Artystyczne #Eljazz zaprasza na cykl spotkań z muzyką na żywo pn. Młodzi na start, realizowanych w ramach Europejskiej Akademii Jazzu / Kujawy+ Pomorze. Gospodarzem wieczoru będzie zespół MARTA RUBIK QUINTET

Marta Rubik
Skrzypaczka, kompozytorka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie skrzypiec jazzowych Macieja Afanasjewa. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sosnowcu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku edukacja muzyczna na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, w trakcie których odbyła półroczne stypendium na University of Helsinki na kierunku muzykologia. W latach 2013-2014 mieszkała w Szwecji, gdzie zbierała muzyczne inspiracje grając tradycyjną szwedzką muzykę w zespole Högt i Tak. W latach 2014- 2015 kształciła się w Krakowskiej Szkole Jazzu w klasie
skrzypiec jazzowych Dominika Bieńczyckiego.

W latach 2016-2022 studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Brała udział w licznych warsztatach jazzowych, m.in. Summer Jazz Academy w Krakowie, Urbanator Days, Warsztatach Jazzowych Cho-Jazz w Chodzieży oraz World Orchestra Camp pod kierownictwem Grzecha Piotrowskiego.

Marta Rubik Quintet
Zespół powstał wiosną 2019 roku i składa się ze studentów i absolwentów Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej
Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Kwintet wykonuje autorskie kompozycje liderki oraz pozostałych
instrumentalistów; sięga także do znanej i lubianej literatury jazzowej. Stylistyka muzyczna to nowoczesny jazz z domieszką muzyki
ilustracyjnej, folku i muzyki klasycznej. Liderka poszukuje brzmienia, które będzie wyrazem własnej, kobiecej wrażliwości.
Pierwszy występ na konkursie Jazz & School Festival w Lubaczowie w kwietniu 2019 roku zaowocował wyróżnieniem w kategorii „jazz i muzyka rozrywkowa”.

Muzycy wchodzący w skład kwintetu mają na swoim koncie wiele indywidualnych osiągnięć artystycznych, m.in. udział w konkursach i festiwalach takich jak: WąbJAZZno Festiwal, Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, Azoty Jazz Contest Tarnów, RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu.

Marta Rubik – skrzypca
Wojciech Grochowina – gitara basowa
Maciej Domagalski – perkusja
Alan Balcerowski – saksofon
Sara Kosętka – fortepian

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.
Partnerem głównym wydarzenia jest Samorząd #WojewodztwoKujawskoPomorskie
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.
Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz. 

Zobacz też

Koncert The Best of PRL najlepsza muzyka lat 60 i 70
od 80 zł
27 Kwietnia

Tego wieczoru pod batutą Przemysława Piechockiego usłyszycie Państwo najpiękniejsze przeboje z...

AKADEMIA MUZYCZNA | Special Concert
Wstęp wolny
26 Kwietnia

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na Koncert specjalny...

AKADEMIA MUZYCZNA | Studenci Akademii Muzycznej w Łodzi
Wstęp wolny
Dzisiaj

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na WTOREK Z...