Informacje:

Wstęp wolny
Eljazz, ul. Kręta 3, Bydgoszcz
19 Listopad 2022
16:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

ELJAZZ | Karolina Sałdecka

Zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań z poezją w Eljazzie. Tym razem bydgoszczanka Karolina Sałdecka w szczerej i pełnej emocji rozmowie z Małgorzatą Wątor.

Karolina Sałdecka – polonistka i romanistka, doktor nauk humanistycznych. Publikowała m.in. w „Twórczości”, „Kwartalniku Literackim TEKA”, na stronach internetowych „Dekady Literackiej”, „Arteriach”, „Blizie”, „Autografie”, „Znaku”.

Laureatka kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich, w tym Konkursu im. Rainera Marii Rilkego oraz Konkursu im. Zbigniewa Herberta. Autorka zbiorów wierszy Na własne oczy (2011), Psi blues (2016), Wieżowiec: zero (2020), Rekuhkara (2021), książki „Żyjemy wciąż jeszcze na rusztowaniach”. Wizerunek kobiety w polskich powieściach doby realizmu socjalistycznego (2013) oraz powieści Psycho Killer (2016).

Członkini zespołu redakcyjnego kwartalnika „Fabularie”. Mieszka w Bydgoszczy. Dwukrotnie wyróżniona Bydgoską Literacką Nagrodą Roku „Strzała Łuczniczki” za tom Wieżowiec: zero (2021) oraz Rekuhkara (2022).

Małgorzata Wątor to poetka z Kaszub, wydała dwie książki poetyckie, obie dwujęzyczne po polsku i po kaszubsku. Drugi tomik “Ogród” poznaliśmy na pierwszym spotkaniu z cyklu, w październiku.

Na miejscu będzie można zakupić książki obu autorek. Po wydarzeniu wolny odczyt, czyli scena dla poetów, którzy chcą podzielić się słowem z widownią.

Zobacz też

SUNDOWN
od 19.90 zł
Mar
24

Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią...

HELIOS | CO W TRAWIE GRA
od 17.9 zł

Film „ Co w trawie gra” oparty jest ty na słynnych...

JOHN WICK 4
od 18.90 zł
Mar
24

Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy,...