Informacje:

od 60 zł
Eljazz, ul. Kręta 3, Bydgoszcz
28 Październik 2022
20:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

ELJAZZ | BITWA JAZZOWA

Zapraszamy na dwa koncerty BITWA JAZZOWA Dublin/Bydgoszcz Realizowane w ramach 20 Bydgoszcz Jazz Festival. Bilety w cenie 60 zł na oba koncerty.

  • Kasia Eliasz Quintet – Dublin – Irlandia, Brazylia
  • Kasia Eliasz – Voice
  • Gustavo de Morais – Guitar / Arrangements
  • Maciej Blizinski – Bass
  • Tom Maxwell – Piano
  • Miles Ronayne – Drums

Kasia Eliasz studiowała Jazz na Akademii Muzycznej Newpark w Irlandii, gdzie obecnie mieszka oraz Śpiew Indyjski Hindustani na Swanadi School of Indian Classical Music. Kasia jest dyrektorem artystycznym dwóch projektów dla dzieci i młodzieży: Ta Tum Tum! I Tune in. Kasia została laureatem Music Bursary 2022 od Riverbank Arts Centre. Podczas bitwy jazzowej na gitarze towarzyszyć jej będzie Gustavo de Morais- brazylijski gitarzysta. Jego gra inspirowana jest fuzją brazylijskiego dziedzictwa i muzyki współczesnej, zaczerpniętej z takich muzyków jak João Gilberto, Daniel Santiago i John Scofield. Maciej Bliziński na kontrabasie i Miles Ronayne na perkusji oraz Tom Maxwell na fortepianie dopełnią brzmienie quintetu jazzowego.

ADAM LEMAŃCZYK TRIO – Bydgoszcz – Polska

  • Mateusz Krawczyk – perkusja,
  • Antoni Olszewski – kontrabas/gitara basowa oraz
  • Adam Lemańczyk – fortepian/instrumenty klawiszowe.

Adam Lemańczyk:– pianista, klawiszowiec. Urodził się w 1992 roku w Malborku. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku. Następnie kontynuował naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu w klasie Kordiana Góry, odbierając dyplom w roku 2011.

Kolejnym krokiem były studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Krzysztofa Herdzina, którą ukończył w roku 2016.

Założyciel jazz-rockowej grupy Omnivore, z którą wystąpił m. in. na Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie (nagroda indywidualna), Festiwalu FAMA w Świnoujściu (I nagroda w kat. muzyka jazzowa), Krokus Jazz Festiwal, Jazzbląg Festiwal.

Współpracował z takimi artystami oraz instytucjami jak: Wojtek Pilichowski (PiBand,PIGMA), Grzegorz Hyży, Mietek Szcześniak, Paweł Steczkowski, Bartosz Chajdecki, Anna Karwan, Anna Dąbrowska, Justyna Steczkowska, Łukasz Zagrobelny, Grzech Piotrowski (World Orchestra Grzech Piotrowski, Saturday Night Live Poland), Sound’n Grace, SOFA, Fisz Emade Tworzywo, ElJazz Big Band, Teatr Syrena, Teatr im. Wilama Horzycy, Teatr Muzyczny ROMA („5 Last Years”, „Ale Musicale!”), Filharmonia Pomorska, Telewizja Polska („Bitwa na Głosy”, „Voice of Poland”).

Jest autorem muzyki własnej oraz wielu aranżacji muzyki poważnej, jazzowej oraz popularnej. Na co dzień pracuje jako instruktor w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

Zobacz też

TERESA WERNER I GORAN KARAN
od 120 zł

Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Teresy Werner i Gorana Karana. Piosenki prosto...

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | KONCERT PASYJNY
Wstęp wolny

Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na KONCERT PASYJNY 29...

ELJAZZ | Butelki Zwrotne
od 30 zł

1 kwietnia 2023 na scenie Eljazzu wystąpią Butelki Zwrotne. Będzie to...