Informacje:

od 64.8 zł
ul. Toruńska 30
23 Październik 2023
20:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Eljazz Big – Band, Orkiestra Kameralna pd. Józefa Eliasza

W programie koncertu znajdą się m.in. utwory inspirowane twórczością Krzysztofa Komedy, z płyty Eljazz Big – Bandu pt.:„Po katastrofie”.

W twórczości Komedy utwór „Nach der Katastrophe – Warschau 1943”, po raz pierwszy pojawił się w 1967 roku na płycie noszącej tytuł: „Meine Süße Europäische Heimat” („Moja słodka Europejska Ojczyzna”). Inspiracją do skomponowania dzieła stał się wiersz „ Campo di Fiori” polskiego poety Czesława Miłosza, którego twórczość w Polsce jeszcze do 1980 roku była objęta cenzurą. Sam kompozytor ocenił wspomniany album jako swoje „najpiękniejsze i najważniejsze muzyczne dzieło”. Na płycie , łączącej dwie dziedziny sztuki: muzykę i poezję,

Komeda zawarł dramatyczną historię Polski i narodu polskiego, co stało się jednocześnie wyrazem wartości uniwersalnych w historii ludzkości, gdzie wolność zawsze jest nadzieją i marzeniem. „PO KATASTROFIE” skłania więc słuchacza do refleksji nad światem, w którym żyjemy, i do ufności, że nigdy nie zostanie on wypełniony wyłącznie strachem i przemocą. A także do wiary, że sama muzyka będzie zdolna zawsze wzruszać i przynosić radość.

W czasie koncertu Eljazz Big – Bandu i orkiestry kameralnej, będzie można wysłuchać współczesnych aranżacji, inspirowanych twórczością Krzysztofa Komedy w interpretacji m.in.: Andrzeja Jagodzińskiego, Bogdana Ciesielskiego, Jacka Namysłowskiego, Michała Tomaszczyka, Piotra Manii, Łukasza Rakalskiego, Aleksandry Tomaszewskiej, Nikoli Kołodziejczyka, Piotra Wrombla.

Zobacz też

Katarzyna Piasecka - Nowy program stand-up comedy „Ukąszona”.
od 70 zł

Katarzyna Piasecka w premierowym programie stand-up comedy „Ukąszona”. Nowe historie, nowe...

Ludzie inteligentni
od 140 zł

❤️Nie ma nudnych związków, są tylko mało kreatywni partnerzy🤷🏻‍♂️ Na szczęście...

Cyrk Korona - Sensacyjny Nowy Program 2023
od 70 zł

🎪Sensacyjny nowy program 2023 dla całej rodziny🤡 Najnowsze widowisko Cyrku Korona...