Informacje:

od 40 zł
Eljazz, ul. Kręta 3, Bydgoszcz
25 Marca 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

ELJAZZ | AMIYA – ROOTS Live

Zapraszamy na koncert do Eljazz w Bydgoszczy! Amiya – Piosenkarka, autorka testów i muzyki, producentka, malarka, artystka

Rok 2022 obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych. Działo się również na rynku muzycznym, gdzie na stałe rozgościła się bluesowa piosenkarka Amiya, która wyszła spod skrzydeł samej Brendy Boykin.

Ubiegły rok był zdecydowanie jej czasem, artystka, znalazła się na szczycie rankingu Odkrycie Roku 2022 organizowanego przez Blues Top Polski (Twój Blues).

Ponadto wylądowała na dziewiątym miejscu w konkursie Interia Muzyka „Pełnia Bluesa”, w kategorii „Płyta roku”, a wraz ze swoim zespołem zakwalifikowała się do finału międzynarodowego festiwalu „Blues Aperitiv /ALIVE” w Czechach. Została doceniona nie tylko przez fanów tego gatunku, ale również osoby z branży, którzy jej głos zaczęli porównywać do Amy Winehouse czy Kaliny Jędrusik.

Amiya na co dzień mieszka w Gdańsku. Obecnie jest w trakcie promowania swojej ostatniej płyty „Roots”, która powstała w stylistyce RootsBlues, CoolJazz, Soul, Latin i Funk. Jest to bardzo osobisty krążek i to nie tylko dlatego, że artystka jest autorką tekstów i muzyki, czy producentką. Amiya na płycie opowiada o swoich przeżyciach, przez co ma się wrażenie, że słuchacz jest jej przyjacielem, któremu zwierza się ze swoich trosk. Płytę można posłuchać w internecie, a poszczególne kawałki prezentowane są również przez różne stacje radiowe w całym kraju. m.in.: Radio Jazz.fm Warszawa, Jazzkultura, Radio Kraków, RadioCentrum Kalisz, RadioKultura Bydgoszcz, Radio Lublin, Radio Gdańsk, Radio Poznań etc.

Zespół LIVE to:
Wokal – Amiya
Gitara – Kacper Wozniak
Piano – Mateusz Nawrot
Bas – Marek Nawrot
Perkusja – Robert Jechanowski 

Zobacz też

Wiedeński Wieczór - Orkiestra symfoniczna "Le Figaro" z okazji Dnia Matki
od 160 zł
26 Maja

Zapraszamy Państwa w niezapomnianą podróż muzyczną z okazji Dnia Matki! To...

Anna&Anna koncert fabularyzowany
od 120 zł
25 Maja

Znane i lubiane, a zarazem nowocześnie zaaranżowane i ciekawie zaśpiewane piosenki...

AKADEMIA MUZYCZNA | Albert Stensen i Michał Zaborski
Wstęp wolny
Dzisiaj

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza 21 maja...