Informacje:

od 125 zł
Hala Immobile Łuczniczka, ul. Toruńska 59, Bydgoszcz
28 Maj 2023
16:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Drums Fusion 2023 | POBIJ Z NAMI REKORD GUINNESSA!

Bijemy kolejny rekord na festiwalu DRUMS FUSION! I to rekord nie byle jaki, bo REKORD GUINNESSA w kategorii „największej liczby osób grających na instrumentach z recyklingu”. Chodźcie do Hali Immobile Łuczniczka i wybijcie z nami rytm do piosenki HAKUNA MATATA z filmu „Król lew”.

Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich, najlepiej całymi rodzinami. Ci, którzy zapiszą się na bicie rekordu wcześniej na email: rekord@mck-bydgoszcz.pl, mają gwarancję otrzymania gadżetu festiwalowego. A będzie to komplet pałek perkusyjnych z logo festiwalu, który będzie można wypróbować właśnie podczas rekordu.

Do wybijania rytmu potrzebne nam będą instrumenty – te można albo zrobić samemu w domu (z pomocą filmu instruktażowego – w linku), albo przyjść o godz. 13.30 do Hali Immobile Łuczniczka i skorzystać z pomocy i materiałów przygotowanych przez nas. Najlepiej jednak weź ze sobą którąś z następujących rzeczy: tuby z kartonu, wiaderka plastikowe, garnki i pokrywki, puszki, drewniane łyżki, a także zalegające w szafce ryż, kaszę i inne produkty, z których można zrobić perkusjonalia.

Wszyscy, którzy będą bić z nami rekord, zostaną przydzieleni do jednej z czterech grup podzielonych ze względu na rodzaje instrumentów:

· I GRUPA: Sekcja dzwonków (instrumenty blaszane),
· II GRUPA: Sekcja surdo (bębny zrobione z plastikowych wiader),
· III GRUPA: Sekcja cajonowa (pudła kartonowe, skrzynki drewniane),
· IV GRUPA: Sekcja chocalho (dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki i shakery).

Filmy z instrukcjami, jak wybijać rytm w danej sekcji, znajdziesz na kanale Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na YouTube.

Zapisy przyjmowane są do 25 maja do godz. 12.00 na adres: rekord@mck-bydgoszcz.pl. W mailu należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i wiek uczestnika (osoby do 14 roku życia muszą pozostać podczas trwania imprezy pod opieką dorosłych opiekunów).

Bicie rekordu Guinnessa uświetni koncert naszej niezwykle oryginalnej Orkiestry na Dużym Rowerze (Big Bike Orchestra), zespołu, który podbił już serca widzów programu Mam Talent. Zagrają z zaproszonymi gośćmi i razem z nami poczekają do ogłoszenia wyniku przez sędziów, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem rekordu.

PROGRAM:

28 maja 2023, Hala Immobile Łuczniczka

· 13.30 -15.00 – otwarte warsztaty na Hali
· 15.00 – 16.00 – wpuszczanie na płytę Łuczniczki uczestników bicia rekordu/wspólne ćwiczenie przed ostatecznym graniem/Koncert Akademii Muzycznej pod kierownictwem prof. Jurczyka/koncert Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej
· 16.00 – próba bicia rekordu Guinnessa
· 16.30 – koncert Big Bike Orchestra ze specjalnymi gośćmi

Linki do filmów instruktażowych dla poszczególnych Sekcji (Hakuna Matata).

1. Wszystkie sekcje razem – TUTAJ

2. Sekcja Surdo – TUTAJ

3. Sekcja dzwonków – TUTAJ

4. Sekcja Chocalo – TUTAJ

5. Sekcja Cajonowa – TUTAJ

Zobacz też

MCK Bydgoszcz | Adam Kośmieja
Wstęp wolny

Miejskiego Centrum Kultury zaprasza na koncert Adama Kośmiei połączony z bydgoską...

ELJAZZ | Here On Earth
od 30 zł

ELJAZZ zaprasza 29 września, na koncert katowickiego zespołu Here on Earth...

Fabryka Lloyda | Organek
od 99 zł

Już 29 września zapraszamy na koncert Organka w Fabryce Lloyda. Po...