Informacje:

Wstęp wolny
Wyspa Młyńska, Bydgoszcz
27 Maj 2022
16:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

DRUMS FUSION 2022 | UB40 feat. Ali Campbell

W tym roku, w ramach cyklu Rytmy Świata zabierzemy Was na gorącą, miłością pachnącą Jamajkę. 27 maja 2022 roku, na festiwalu Drums Fusion zagra UB40 featuring Ali Campbell (In Memory of Astro). WSTĘP WOLNY!

Ali Campbell, wokalista UB40, którego głos wszyscy znamy ogłosił, że trasa koncertowa zespołu w 2022 roku odbędzie się ku pamięci jego przyjaciela, wokalisty i członka zespołu od ponad czterech dekad – Astro, który zmarł w listopadzie 2021 roku.

Legendarny reggae-kolektyw zaprezentuje w Bydgoszczy swoje największe hity, takie jak „Kingstone Town” oraz zdobywcy pierwszych miejsc UK charts (oficjalnej listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii): „Red Red Wine”, „(I Can’t Help) Falling In Love With You” i „I Got You Babe”.

Grupa UB40 sprzedała ponad 70 milionów płyt na całym świecie, niosąc swoją popową ale i korzenną mieszankę reggae do każdego zakątka świata. W latach 1983-1998 zespół wyprodukował trzy albumy z coverami „Labour Of Love”, zawierające takie hity, jak „Cherry Oh Baby” Erica Donaldsona, „Kingston Town” Lorda Creatora i „Come Back Darling” Johnny’ego Osbourne’a. Albumy te były wielkim sukcesem zespołu i odkryły na nowo te piosenki, dla globalnej publiczności. UB40 zdobyło również szczyty list przebojów po obu stronach Atlantyku dzięki reggae coverowi „Red Red Wine” Neila Diamonda.

SUPPORT

DUBSKA – zespół grający muzykę reggae, jeden z najważniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce i poza jej granicami. Powstał w 1999 r. w Bydgoszczy i od tego czasu, nieprzerwanie uprawia ten muzyczny ogródek, niezmiennie poszerzając jego granice, często wręcz stylistycznie wymykając się gatunkowym ograniczeniom, eksperymentując z elektroniką czy choćby rock’n’rollem.

Zobacz też

AKADEMIA MUZYCZNA | Musica Spiritus Movens 10 grudnia
Wstęp wolny

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wraz z Diecezją Bydgoską serdecznie zapraszają na...

AKADEMIA MUZYCZNA | KONCERT KOMPOZYTORSKI
Wstęp wolny

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Koncert...

Magiczny Koncert - piosenki z bajek
od 50 zł

11 grudnia zapraszamy wszystkie małe i duże pociechy na magiczny koncert...