Informacje:

Wstęp wolny
ul. Długa, Bydgoszcz
02 Wrzesień 2022
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

DŁUGI SPACER

DŁUGI SPACER to wydarzenie, które pokaże to co na ul. Długiej, ale także w jej okolicach jest wyjątkowe. Gastronomia przygotuje specjalne oferty dnia, część sklepów przedłuży godziny funkcjonowania, a nawet wyjdzie w przestrzeń. Będzie także rzemiosło.

W przestrzeni ulicy muzyka na żywo, Dj-eje, a po zmroku taniec i światło. Do tego wszystkiego prawdziwy szlak wystaw od sztuki po historię. Wystawy w przestrzeni, ale także trzy wystawy wewnętrze, w tym jeden wernisaż, a na nich historia, architektura i fotografia. To także start festiwalu TehoFest 2022 Nowa Energia z warsztatami w introligatorni.

W przestrzeni otwartej wydarzenie „Made in Bydgoszcz” z kolejnymi przykładami bydgoskiego designu min. z mocnym akcentem rowerowym.

W PIĄTEK 2 WRZEŚNIA od godziny 17.00 do późnych godzin wieczornych warto będzie pokręcić się po tej najdłuższej ulicy Starego Miasta i jej bocznych zakątkach.

Od strony Wełnianego Rynku trafimy na mini wystawę dawnych bydgoskich etykiet piwnych i DJ set przy Piwo – Ty nalewasz.
Dalej na Długiej winyle i DJ od Nora Music oraz wystawy artystów tatuażu Voron Tattoo Bydgoszcz i Pantera Bydgoszcz oraz sztuka z Galeria ALIX Bydgoszcz ul. Jezuicka 26

Skręcając w Jezuicką warto zajrzeć „Wieczór w zachwyt -cie”, gdzie czekać będzie wystawa podsumowująca program rezydencyjny Znikając nad Wisłą Fundacji W788, projekcja filmu: “Nowe życie” 17.00, a o 19-ej przy ulicznym stole spotkanie z Rozwijalnia, W788 i Koherencje

Na dalszym odcinku Długiej muzyka na żywo, a obok biblioteki początek festiwalu TehoFest 2022 na Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy – czyli introligatornia z warsztatami (godz. 15.30 – 17.30) “Uszyj swój notes”. Warsztaty w pełnej zabytkowych narzędzi Introligatorni Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy.

Obok wystawa zdjęć starej Bydgoszczy ze zbiorów biblioteki. Przed gmachem biblioteki na Długiej III edycja „Made in Bydgszcz”, nowe wydanie pokoju bydgoskiego, gdzie lokali artyści zagrają trochę hitów lat 70-tych i 80-tych. (wystawa pokój designu 18.00 – 22.00, muzyka ok godz 20.00).

Po drugiej stronie ulicy, na Zaułku, tam gdzie znajduje się podwórko biblioteki, znajdziemy targ designu Galeria rzeczy niezwykłych, starości i książek Antykwariat Szperalnia.pl +coś słodkiego na ząb.

Do tego wystawa desingu bydgoskich rowerów, oraz kino, gdzie Fundacja Kino Pomorzanin zaprosi nas na projekcję wyjątkowego filmu Bydgoski PERSIL 1935“. (godz. 21.00), który zawiera unikalne zdjęcia z bydgoskiej fabryki oraz sekwencję, ukazującą piękno dawnej Bydgoszczy z Teatrem Miejskim ma czele.!!! Będzie to przygotowanie do październikowego Old Film Festival.

Na odcinku Długiej w okolicy tramwajem pokaz rzemiosła od Zamydlone i uliczne strzyżenie od Barbershop HOUSE 66

Na odcinku za ulicą Podwale, Długiej warto zajrzeć do Parzymy Tutaj, a tam wernisaż wyjątkowej wystawy „Bydgoszcz, która nie powstała”, (godz. 18.00) organizowana przez Stowarzyszenie Bydgoszcz G10, ukazującej różne, bydgoskie projekty, które nie doczekały się realizacji +DJ set.

Po zmroku poruszanie ułatwi specjalne podświetlenie ulicy.

DŁUGI SPACER

Na centralnym odcinku Długiej w okolicy sklepów Musso ButikWINGS Fashion for You i Butik Fashion Look Bydgoszcz ul. Długa 27 /2
godz. (17.00-18.00) pojawi się “Jazz Standard Quartet” w składzie:

  • Michał Bobak – wibrafon
  • Kajetan Bielecki – gitara
  • Tymoteusz Wójtewicz – gitara basowa
  • Kevin Górzyński – perkusja

Warto podkreślić, że wszyscy spośród wymienionych muzyków są studentami Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu. Serdecznie zapraszają na koncert klasyki muzyki jazzowej.

Biorący udział w wydarzeniu ALE MŁYN z ul. Jezuickiej proponuje tego dnia zestawy dnia:

  • 3 zestawy do wyboru, każdy po 25zł
  • focaccia + barszcz
  • margarita + barszcz
  • cappriciosa + barszcz

Receptura z Długiej i jej propozycja to domowe Brownie, mrożona herbata cytrynowa z kwiatem bzu, mrożona herbata malina z hibiskusem, lemoniada ananas-kokos, lemoniada mango-marakuja, mrożona Matcha latte. Wszystkie powyższe w formie degustacji. Do tego oczywiście ich znane specjały.

Jeśli coś francuskiego to Francuski Zakątek zaprasza na crêpes oraz galettes – francuskie naleśniki. Podawane zarówno na wytrawnie jak i na słodko. Na 2ego września specjalne menu z nowościami jak i połączenia smaków dobrze Wam znanych.

a na Zaułku (18.00-22.00) min. taki design do kupienia od Galeria rzeczy niezwykłych

DŁUGI SPACER

DŁUGI SPACER spacer od godziny (17.00 – 22.00 ) to oczywiście ul. Długa, a jak Długa to i Muzeum Mydła i Historii Brudu, które świętuje w początkach września swoje 10-lecie istnienia.

Z tej okazji będziecie mogli zobaczyć aranżację zewnętrzną z pralek oraz samodzielnie spróbować prania na tarze, a sklep z naturalnymi kosmetykami będzie działać będzie do godzin nocnych.

Na ulicy Długiej o różnych porach i w różnych lokalizacja towarzyszyć nam będzie muzyka(17.00-22.00), a po zmroku światło.

To także sąsiednie uliczki w tym ul. Zaułek, gdzie na podwórku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy plenerowe kino od Fundacja Kino Pomorzanin oraz targ designu Galeria rzeczy niezwykłych, staroci (będzie coś bydgoskiego ), książek (Szperalnia), wystawa designu bydgoskich rowerów, fragmenty nowej książki Anny Perlik -Piątkowskiej od Pejzaż Wydawnictwo oraz coś słodkiego od Pancake Planet

Kino łatwo znaleźć idąc od charakterystycznego łuku na Zaułku.

Zobacz też

Ferie zimowe z projektorem na Strychu
Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, na pokazy filmowe w ramach Projektora...

Opera Nova | Operowy zawrót głowy
od 30 zł

Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku?...

Kino Jeremi | Ferie filmowe
od 6 zł

Kino Jeremi w Fordonie zaprasza na seanse filmowe dla najmłodszych 30.01./...