Informacje:

od 10 zł
ul. Mostowa, Bydgoszcz
16 Kwiecień 2022
12:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

BYLOT | Bydgoszcz na starej fotografii

Zapraszamy Państwa na “Spacer za dyszkę bez zadyszki”. Grupę poprowadzi Eliza Kłembowska – certyfikowany przewodnik po Bydgoszczy i okolicach, członek Lokalnej Organizacji Turystycznej „ByLOT” oraz Koła Przewodników przy „ByLOT”

Zapraszam Państwa na wycieczkę po Starym Mieście.

Nasz dwugodzinny spacer rozpoczniemy na Starym Rynku. Dowiedzą się Państwo, gdzie znajduje się najstarsza apteka w Bydgoszczy, w której karczmie pijał trunki Pan Twardowski, gdzie mieścił się jeden z największych domów towarowych oraz miejsce, a gdzie sprzedawano wyroby wikliniarskie. Następnie udamy się na Plac Teatralny a stamtąd zejdziemy na Rybi Rynek, zobaczymy Barkę Lemara, Spichrze, Pałacyk Lloyda Bydgoskiego, Pocztę Główną.  Przejdziemy ulicami Podwale i Krętą do ulicy Długiej .  Zobaczymy, gdzie mieściła się dawna fabryka mydła. Poznamy najdłuższą ulicę średniowieczną Bydgoszczy. Po drodze zatrzymamy się  obok Introligatorni, a następnie udamy się w kierunku murów miejskich i fosy. Wycieczkę zakończymy przy pomniku Jana Kazimierza Wielkiego.

Czy wiedzą Państwo, gdzie mieścił się najbardziej zaludniony budynek w Bydgoszczy, jaką mroczną tajemnicę skrywa ulica Kręta,co kryje się pod nazwą „OLA”,którędy jeździł pierwszy bydgoski tramwaj, czy gdzie mieściła się destylarnia Frankego? Nie?

– Zapraszam na spacer ze mną. Podczas całej wycieczki będę Państwu pokazywała zdjęcia starej Bydgoszczy i miejsc, których już nie ma..

Eliza Kłembowska

termin – 16 kwietnia, godzina  12:00
czas trwania spaceru  około 2 godzin

Zbiórka grupy  na Starym Rynku przy fontannie „Dzieci bawiące się z Gęsią” przez Budynkiem Biblioteki Wojewódzkiej. Zakończenie spaceru przy Pomniku Kazimierza Wielkiego.

Warunkiem udziału w spacerze jest okazanie dowodu opłaty.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania spaceru , lub przeniesienia na inny termin w przypadku, gdy liczba zgłoszeń będzie mniejsza niż 10 osób.

Zobacz też

Ster na Bydgoszcz 2022
Wstęp wolny

Zapraszamy Was na Wyspę Młyńską, gdzie już 25 czerwca rozpocznie się...

Wieża Ciśnień | Zwiedzanie z przewodnikiem

W niedzielę 26. czerwca, zapraszamy do zwiedzenia Bydgoskiej Wieży Ciśnień należącego...

Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim
Wstęp wolny

Zapraszamy do udziału w Świętojańskiej Potańcówce nad Kanałem Bydgoskim. Podczas wieczoru...

Komentarze