Informacje:

Wstęp wolny
Bydgoskie Centrum Sztuki, Jagiellońska 47, 85-097 Bydgoszcz
09 Marzec 2023
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Bydgoskie Centrum Sztuki | Radykalne postawy fotograficzne

„Kątem oka” – cykl wykładów o sztuce współczesnej. zapraszamy na wykład Marka Noniewicza „Radykalne postawy fotograficzne”

Historia fotografii na przestrzeni XIX i XX wieku jest z jednej strony próbą indywidualizacji samego medium jako środka artystycznej wypowiedzi w obszarze sztuki, z drugiej zaś rozszerzaniem się pola aktywności fotografii amatorskiej i powszechnego do niej dostępu. Spróbujemy przyjrzeć się tym zjawiskom, przywołując wybrane osobowości ze świata fotografii, by zobaczyć jak na skutek indywidualizacji medium pojawiały się tendencje awangardowe i jak aktywność amatorska przenikała na tereny zarezerwowane dla sztuki. Wiek XXI to czas przewartościowania wielu dokonań z ubiegłych stuleci, jakie strategie przyjmują dziś artyści?

MAREK NONIEWICZ (urodzony w 1971 roku w Bydgoszczy) jest artystą wizualnym popularyzującym XIX wieczne techniki fotograficzne. Zajmuje się głównie fotografią, czasem sięgając po instalację, działania w przestrzeni miejskiej czy performance. Jest również kuratorem i autorem tekstów o fotografii. Pracował przy licznych projektach edukacyjnych. Stypendysta MKiDN oraz Prezydenta Bydgoszczy.

kuratorka cyklu: Natalia Pichłacz

Zobacz też

Galeria Miejska bwa | Kinga Kowalczyk – Wypowiedź
Wstęp wolny

Zapraszamy na otwarcie wystawy odbywającej się w ramach programu rezydencji artystycznej...

Bydgoskie Centrum Sztuki | Edward Hartwig
Wstęp wolny

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy w ramach 9. VINTAGE...

Pałace Ostromecko | Ostromecko i Schinkel 
Wstęp wolny

Zapraszamy na wykład, w Roku Szwalbego, dr. Iwony Jastrzębskiej-Puzowskiej – ,,Ostromecko...