Informacje:

Wstęp wolny
Bydgoskie Centrum Sztuki, Jagiellońska 47, Bydgoszcz
29 Września 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Bydgoskie Centrum Sztuki | Prosta rozmowa. Anna Szprynger i Maciej Marschall

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby PROSTA ROZMOWA Anna Szprynger i Maciej Marschall

Wystawa jest rozmową między formami przestrzennymi Macieja Marschalla a obrazami Anny Szprynger. Choć posługują się bardzo odmiennymi mediami, w ich pracach można odnaleźć wspólny mianownik – struktury z drobnych kresek pojawiają się zarówno na płótnie, jak i w zespawanych z metalu rzeźbach.

MACIEJ MARSCHALL Urodzony w Kętrzynie w 1978 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Adama Myjaka (dyplom w 2008 roku). Realizacje rzeźbiarskie wykonuje w metalu, kamieniu i gipsie. Obecnie mieszka i tworzy w Kiersztanowie (gmina Mrągowo). Brał udział w wystawach indywidualnych zbiorowych, między innymi w Galerii W Ramach Sztuki w Olsztynie (2022),Tichauer Art Gallery w Tychach (2020), Galerii Ita Haręza w Reszlu (2020), Galerii Zamek Reszel (2016), czy też Sympozjum Rzeźby „Mrągowo – wyrzeźbione miasto” (2009, 2011). Uzyskał trzecią nagrodę prezesa okręgu olsztyńskiego ZPAP „Olsztyńska jesień 2008″.

ANNA SZPRYNGER Urodzona w 1982 roku w Warszawie. Studiowała grafikę i malarstwo w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym i na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała pod kierunkiem profesorów Tomasza Zawadzkiego i Grzegorza Dobiesława Mazurka. W 2014 roku obroniła pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem profesor Doroty Grynczel. Miała 27 wystaw indywidualnych, m.in. w Slag Gallery w Nowym Jorku (2019), Galerie Lindner w Wiedniu (2017), Muzeum Narodowym w Gdańsku (2014), Galerii EL w Elblągu (2014), Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2012). Brała udział w ponad 50 wystawach zbiorowych. W 2013 została laureatem Prix Marin na paryskim Salon Réalités Nouvelles, a w 2015 otrzymała Nagrodę Arteonu za 2014 rok.

29.09-10.11.2023

Zobacz też

Młyny Rothera | Uniesienie
Wstęp wolny
27 Kwietnia

Młyny Rothera zapraszają wszystkich na otwarcie wystawy rzeźb balansujących Jerzego Kędziory...

Bydgoskie Centrum Sztuki | XIII Poruszenia – spotkania sztuki i psychoanalizy
Wstęp wolny
27 Kwietnia

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na XIII Poruszenia, czyli spotkania sztuki i...

Muzeum Fotografii | Dzień Fotografii Otworkowej
od 35 zł
27 Kwietnia

Już niedługo w Muzeum Fotografii będzie obchodzić Dzień Fotografii Otworkowej. Z...