Informacje:

Wstęp wolny
Bydgoskie Centrum Sztuki, Jagiellońska 47, 85-097 Bydgoszcz
01 Czerwiec 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Bydgoskie Centrum Sztuki | Pride Month

Podczas wystawy będzie okazja zobaczyć zdjęcia powstałe na potrzeby kampanii autorstwa duetu fotografów: Tatiany i Karola oraz serię filmów, które wyreżyserowała Marta Mach.

Tatiana i Karol
Feliks Łosiński
„Wszystkie zaimki miłości” by LEVI’S, reż. Marta Mach

BCS od zawsze wspiera społeczność LGBT+. Chcemy być częścią tegorocznego PRIDE MONTH i pokazać Wam w przestrzeni galeryjnej projekty, które edukują i ukazują drogę osób queerowych do odnalezienia samych siebie.

W 2021 roku Levi’s z okazji Miesiąca Dumy zaprosił znane osoby z polskiego środowiska LGBT+ do tego, aby opowiedziały o swoich doświadczeniach i drodze, którą przebyły, żeby odnaleźć własne ja. W materiale wystąpili: Anton Ambroziak, Karolina Kędziora, Ola Kaczorek, Dorota Kotas, Dawid Nickel i Andrzej Szwan (Lulla La Polaca).

Kampania „Wszystkie zaimki miłości” poprzez swoje hasło podkreśla to, jak ważne dla osób LGBT+ jest używanie odpowiednich zaimków. Film nagrany na potrzeby polskiej odsłony kampanii pozwolił też szóstce bohaterów na krótkie opowiedzenie swojej historii i opisu drogi, która poprowadziła ich do odnalezienia samych siebie.

Na wystawie pokażemy pracę Feliksa Łosińskiego, który od początku hormonalnej terapii zastępczej codziennie publikuje selfie na Instagramie. Na potrzeby wystawy PRIDE wybrał sto zdjęć z okresu prawie czterech lat, które pokazują przekrój jego drogi i dokumentują ważniejsze wydarzenia. Częścią projektu są też nagrania dźwiękowe, „próbki głosu” z pierwszych trzynastu miesięcy terapii.

Patronat: Stowarzyszenie Stan Równości, Kampania Przeciw Homofobii 

Zobacz też

Galeria Miejska bwa | Weekend seniora z kulturą
Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „Sztuka w samo południe” pod...

Archiwum Pięknej Miłości | finał projektu
od 25 zł

Zapraszamy na finał projektu pt.”Archiwum Pięknej Miłości” ! W programie wernisaż...

KPCK | Bydgoszcz malowana
Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną polichromie znajdujące się we...

Komentarze