Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
07 Czerwiec 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Bydgoski Trójkąt Literacki | Spotkanie z Anną Mochalską

7 czerwca 2022 o godzinie 18.00 zapraszamy do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy na spotkanie autorskie z Anną Mochalską

Anna Mochalska – rocznik 1992, bydgoszczanka. Autorka tomów: syndrom obcej ręki, same głosy i nie mam pytań. Dwukrotnie wyróżniona w projekcie Biura Literackiego „Pracownia po debiucie”, nominowana do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego za tom same głosy, nominowana do Bydgoskiej Literackiej Nagrody Roku „Strzała Łuczniczki” za tom nie mam pytań. Nagradzana w konkursach poetyckich i krytycznoliterackich. Wiersze i/lub recenzje publikowała m.in. w „Wakacie”, „Arteriach”, „Twórczości”, „Stonerze Polskim”, „biBLiotece”.

Okazją do spotkania z autorką będzie m.in. jej ostatnia publikacją o której możemy przeczytać:

Tom Mochalskiej to niezwykła, bezpretensjonalna przygoda – podróż i zakorzenienie w ciele, sprawdzian z podmiotowości oraz autorska ucieczka od reżimu jednostkowości. Autorka wciąż sprawdza, kim tak naprawdę jest. Autorem? Zwierzęciem? Innym poetą? Drzewem? (Łukasz Barys, całość dostępna pod linkiem: https://nowynapis.eu/…/dom-powita-cie-deszczem-recenzja…)

Z książki na książkę Anna Mochalska coraz śmielej spogląda w stronę Wielkiej Opowieści. (…) W nowym tomie poszczególne wiersze pracują na rzecz całości, są pretekstem, koniecznymi jej elementami. Przestała liczyć się dla Mochalskiej atrakcyjność fragmentu, pojedynczych fraz (tak jak to było choćby w świetnych „samych głosach” z 2018 roku), ale nie przestały liczyć się dla niej istotne tematy. Tym razem tematem przewodnim trzeciej już książki jest więc poszukiwanie odpowiedniego głosu zdolnego wypowiedzieć umieranie świata. (Rafał Różewicz, całość dostępna pod linkiem: http://artpapier.com/index.php?page=artykul&wydanie=418…)

Festiwal po kilkuletniej przerwie powraca do grona wydarzeń kulturalnych regionu z ambicją rozpoczęcia nowego rozdziału, do pisania którego organizatorzy zapraszają mieszkańców grodu nad Brdą, instytucje kultury i artystów związanych z Bydgoszczą. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest Miasto, rozumiane nie tylko jako ośrodek skupiający rozmaite myśli, emocje, dążenia i realizacje, ale także jako metafora opowieści, która może być tyleż stymulująca, co przytłaczająca, zawsze jest jednak dynamiczna i pozostaje w ciągłym ruchu. Organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń w różnych punktach miasta. Przeważającą część programu stanowią spotkania autorskie z wybranymi twórcami.

Zobacz też

Muzeum Okręgowe | EXPLOCZWARTKI
od 10 zł

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat na EXPLOCZWARTKI!...

Muzeum Okręgowe | Wakacyjne Samograje
od 5 zł

Wakacyjne Samograje – warsztaty dla dzieci, czyli samoobsługowe stanowiska gier i...

OKO NIGDY NIE ŚPI | CZWARTA NATURA
Wstęp wolny

7 lipca rozpocznie się IX edycja Międzynarodowych Spotkań Nieprzypadkowych Oko Nigdy...

Komentarze