Informacje:

Wstęp wolny
różne lokalizacje Bydgoszcz
od 20 Października do 22 Października
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Bydgoski Festiwal Nauki 2023

Zapraszamy na Bydgoski Festiwal Nauki, który jest wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez pięć bydgoskich uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnikę Bydgoską im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższą Szkołę Gospodarki, Bydgoską Szkołę Wyższą.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. Festiwal wpisał się już trwale w kalendarium wydarzeń naszego miasta i regionu.

🔹Fascynujące eksperymenty, gry, warsztaty, efektowne stoiska naukowe, prelekcje, wykłady, pracownie naukowe, laboratoria…
🔹Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
🔹W ramach wyjść szkolnych i rodzinnego odkrywania świata nauki i nowych pasji.

Program i zapisy:
https://panel.festiwalnauki.bydgoszcz.pl/Public/EventList

20 października – Lab Day
Dzień dedykowany wszystkim tym, którzy pragną zajrzeć do zazwyczaj mało dostępnych zakamarków uczelnianych laboratoriów. W pracowniach naukowych odbywać się będą liczne warsztaty, doświadczenia, symulacje, pokazy eksperymentalne. Naukowcy przybliżą fascynujący świat nauki i otworzą drzwi swoich pracowni. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pracowniach naukowych na wszystkie zajęcia warsztatowe obowiązywać będą zapisy.

21 i 22 października – Science Week
Weekend pełen naukowych atrakcji został zaplanowany w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera W ciągu dwóch dni – młodsi i starsi – miłośnicy nauki będą mogli wziąć udział w licznych wykładach, warsztatach, prelekcjach, pokazach, grach edukacyjnych, debacie oraz odwiedzą stoiska przygotowane przez organizatorów i partnerów Festiwalu. Udział we wszystkich aktywnościach będzie bezpłatny. Ze względu na warsztatowy charakter części zajęć wymagane będą wcześniejsze zapisy poprzez stronę internetową Festiwalu.

Oferta programowa wydarzenia jest tworzona w oparciu o następujące zagadnienia: przeszłość i przyszłość, zdrowie i medycyna, kultura, nowe technologie, społeczeństwo, polityka, środowisko, prawo i ekonomia, miasto, porozmawiamy także o innych ważnych sprawach. Program Festiwalu tworzymy z myślą zarówno o dzieciach, jak i osobach dorosłych.

Od dnia 13 października od godziny 13.00 można zapisywać się na zajęcia XIII Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Rejestracja potrwa do wyczerpania limitu miejsc. 

https://panel.festiwalnauki.bydgoszcz.pl/Public/EventList

Uwaga! Na liście widoczne są tylko zajęcia, na których dostępne są jeszcze wolne miejsca.
Propozycje programowe ułożone są w porządku alfabetycznym

Wstęp na sobotnie i niedzielne wykłady, pokazy i stoiska nie będzie wymagał wcześniejszych zapisów.

Zobacz też

KINO HELIOS | Akademia Pana Kleksa
od 12.90 zł
Jutro

18 lipca Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na...

11 URODZINY ROZTAŃCZONEJ PLAŻY CHMIELNIKI
od 40 zł
20 Lipca

Zapraszamy na kolejne Urodziny Roztańczonej Plaży Chmielniki! Jedyna okazja w lipcu...

Fabryka Lloyda | KIZO - PATOCELEBRYTA
od 79 zł
17 Sierpnia

Fabryka Lloyda zaprasza, 17 sierpnia, na koncert KIZO. Tego wieczoru nie...