Informacje:

Wstęp wolny
Teatr Kameralny w Bydgoszczy, ul. Grodzka 14-16, Bydgoszcz
20 Październik 2022
12:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Bydgoski Dzień Seniora 2022

Zapraszamy na uroczystą galę z okazji Europejskiego Dnia Seniora. W programie części oficjalnej wyróżnienia i nagrody. Część artystyczna to recital piosenki kabaretowej Szymona Jachimka. Przygotowano bezpłatne wejściówki na to wydarzenie.

Odbierać je można od poniedziałku, 17 października, od godz. 9.00, na Gdańskiej 5, w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Liczba zaproszeń jest ograniczona, a jedna osoba może odebrać nie więcej niż dwa zaproszenia.

Europejski Dzień Seniora to wyjątkowe święto, które pełnoprawnie obchodzić może w naszym mieście już niemal 100 tys. bydgoszczanek i bydgoszczan. To grupa, która rośnie w siłę, ma lokalnej społeczności coraz więcej do zaoferowania, a co za tym idzie także Bydgoszcz oferuje “swoim najstarszym” kolejne atrakcje, programy, udogodnienia.

Bydgoski Dzień Seniora jest tradycyjnie okazją do nagradzania osób i organizacji szczególnie zasłużonych w pracy na rzecz osób po sześćdziesiątce. W niełatwym wyborze pomaga Prezydentowi Miasta Bydgoska Rada Seniorów. Do kogo tym razem trafią statuetki i dyplomy z podziękowaniami – dowiemy się już za tydzień.

Szczególnym akcentem tegorocznej gali będzie międzypokoleniowość. Przewodniczący Bydgoskiej Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta postanowili bowiem zacieśnić i skonkretyzować wspólne działania swoich gremiów, co przypieczętują podpisaniem listu o współpracy. To ważny i nie tylko symboliczny krok. Podejmowanie skutecznych programów międzypokoleniowych przynosi ogromne korzyści społeczne na wielu płaszczyznach. Intergeneracyjne relacje uwrażliwiają i uczą starości osoby młodsze, dla osób starszych są motywującym wyzwaniem.

Po części oficjalnej, przyjdzie czas na część artystyczną. Z recitalem piosenki kabaretowej „Z dala od tonacji” wystąpi Szymon Jachimek. Śmiech to zdrowie! A w tak świetnym towarzystwie, czwartkowe spotkanie stanie się kuracją wręcz doskonałą. Na zakończenie słodka niespodzianka i rozmowy o życiu we foyer Teatru Kameralnego.

Zobacz też

SUNDOWN
od 19.90 zł
Mar
24

Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią...

HELIOS | CO W TRAWIE GRA
od 17.9 zł

Film „ Co w trawie gra” oparty jest ty na słynnych...

JOHN WICK 4
od 18.90 zł
Mar
24

Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy,...