Informacje:

Wstęp wolny
Stary Rynek, Bydgoszcz
27 Stycznia 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Bydgoska Masa Krytyczna | Gramy razem z WOŚP

W tym roku Bydgoska Masa Krytyczna gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zapraszamy na serduszkowy przejazd rowerowy w ostatni piątek miesiąca, 27 stycznia.

WOŚP 2023 odbędzie się nieco później niż zazwyczaj, bo w ostatnią niedzielę stycznia. Nie ukrywamy swojej radości z tego faktu, bo po raz pierwszy możemy zorganizować przejazd BMK pod znakiem pięknego dzieła Jurka Owsiaka!

Dodamy do tego fakt, że 27 stycznia Bydgoska Masa Krytyczna będzie obchodzić 19. urodziny. Czy możemy dać światu lepszy prezent niż dołożenie swojej cegiełki do WOŚP-u?

Bydgoska Masa Krytyczna jest ruchem społecznym promującym rower jako alternatywny środek transportu i działającym na rzecz poprawy infrastruktury w mieście. Każdy nasz przejazd staramy się zorganizować w różnym klimacie, jadąc z konkretną myślą przewodnią. Pierwszy przejazd w 2023 roku będzie skupiony na pomocy chorym walczącym z sepsą, bo właśnie taki jest cel tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Spotykamy się w piątek, 27 stycznia o godz. 18 na Starym Rynku. Przed i po przejeździe będzie można wrzucić swój datek do puszki WOŚP, którą później przekażemy do bydgoskiego sztabu.

Stamtąd w rowerowej kolumnie przejedziemy bydgoskimi ulicami, by zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym. Chcemy dobrze zacząć ten rok – tym bardziej, że styczeń to 19. urodziny BMK – więc mocno liczymy na Wasz udział! Nawet jeśli nie było Was na Masie przez kilka lat, to dobra okazja, żeby przejechać się z nami i dorzucić swój grosz do Orkiestry Jurka Owsiaka!

Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu.

Zobacz też

Rodzinna Masa Krytyczna 2024
od 20 zł
26 Kwietnia

Jak co roku w kwietniu rozpoczynamy sezon na pieczenie kiełbasek w...

POCIĄGIEM DO EXPLOSEUM oraz ASO MIECZKOWSKI
od 50 zł
27 Kwietnia

Zapraszamy na pierwszy w historii przejazd pociągiem przez całą Bydgoszcz aż...

Cyrk na wodzie Waterland | Wyspa Fantazji
od 53.50 zł
od 24 do 28 Kwietnia

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście – Cyrk na wodzie Waterland? WATERLAND,...