Informacje:

Wstęp wolny
Stary Rynek, Bydgoszcz
27 Maj 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Bydgoska Masa Krytyczna dla Ukrainy

Majowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej zostanie ukierunkowany na polsko-ukraińskie relacje. Chcemy przybliżyć naszym gościom za wschodniej granicy ideę naszej akcji.

Wojna w Ukrainie trwa i nie widać jej końca. Część mieszkańców powraca już do swojego miejsca zamieszkania, nawet jeśli zostało ono zamienione w ruinie, ale spora część osób uciekających przed wojną zostanie w Bydgoszczy na dłużej i próbuje tutaj znaleźć swoje miejsce. Majowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej dedykujemy właśnie naszym gościom zza wschodniej granicy.
Bydgoska Masa Krytyczna jest częścią globalnego ruchu społecznego, walczącego o poprawę warunków życia miejskich rowerzystów. Nasze działania skupiają się na walce o lepszą infrastrukturę rowerową i promocji roweru jako alternatywnego środka transportu.

W każdy ostatni piątek miesiąca organizujemy przejazd, który jest wyrazem poparcia tych działań. Na najbliższy zapraszamy w piątek, 27 maja o godz. 18:00. Wyruszamy rowerami ze Starego Rynku i przejedziemy ulicami naszego miasta. Przejazd zakończymy w Myślęcinku ogniskiem – prowiant we własnym zakresie. Przejazd będzie zabezpieczany przez Policję. Nie obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny. Zapraszamy na niego wszystkich mieszkańców naszego Miasta oraz naszych gości z Ukrainy, którzy chcą bliżej poznać Bydgoską Masę Krytyczną!

Zobacz też

Startuj po zdrowie
Wstęp wolny

W sobotę, 9 lipca przy głównych parkingach parku Myślęcinek rewelacyjne wydarzenie...

Wakacyjne wtorki ZOO
od 17 zł

Na wakacyjne wtorki zapraszamy 5, 19 oraz 26 lipca. W programie...

Młyny Rothera | Zmalujmy miasto nad rzeką
Wstęp wolny

Pracownia Rozwijalnia we współpracy z Fundacją 12 Kamienica oraz Młynami Rothera...

Komentarze