Informacje:

od 43.2 zł
ul. Kręta 3
11 Sierpnia 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Bob Franceschini i AMC Plus

BOB FRANCESCHINI I AMC PLUS

Saksofonista Bob Franceschini urodził się w wielokulturowej rodzinie i wychował w Nowym Jorku . Uczęszczał do High School of Music and Art i wkrótce potem rozpoczął swoją muzyczną karierę, koncertując, nagrywając, pisząc, aranżując i produkując dla śmietanki jazzu, latynoskiego jazzu, popu, salsy, funku, R&B i artystów muzyki świata, takich jak George Benson, Eddie Palmieri, Woody Shaw, Kenny Kirkland, Chris Botti, Tower Of Power (tylko pisanie piosenek i aranżacja) , Randy Brecker, Chaka Khan, Michel Camilo, Willie Colon, Ruben Blades, Richard Bona, Jennifer Lopez i Paul Simon . Jego pierwsze ciężkie koncertowanie i nagrywanie miało miejsce z The Tom Browne Band , który również występował, Marcusa Millera, Omara Hakima i Bobby’ego Brooma .

Bob grał na saksofonie i różnych instrumentach dętych drewnianych w wielu produkcjach telewizyjnych i filmowych dla reżyserów Sidneya Lumeta, Paula Schradera i wielu innych. Grał także w niezliczonych komercyjnych jinglach. Franceschini zagrał na ponad 200 płytach CD.

Bob jest dobrze znany ze współpracy z gitarzystą Mikiem Sternem . Nadal podróżują razem po świecie. Nagrał na ostatnich pięciu płytach Sterna nominowanych do nagrody Grammy, a także na dwóch docenionych przez krytyków płytach DVD .

Przez ostatnie 8 lat koncertował z przerwami jako zastępca Boba Mintzera z legendarnym zespołem The Yellow Jackets , a także jako zastępca Erica Marienthala z Jeffem Lorberem Fusion.

Ostatnio Bob był częścią trio z basistą Victorem Wootenem , w skład którego wchodzi także perkusista Dennis Chambers . Ich CD TRYPNOTYX kilka razy znalazło się w pierwszej dziesiątce iTunes od czasu premiery we wrześniu 2017. Obecnie koncertują po całym świecie promując to nagranie.

Bob jest również znany jako pedagog. Często prowadzi warsztaty i kursy mistrzowskie na całym świecie. Ma wielu prywatnych studentów, jak również studentów przez Skype. Od 7 lat jest instruktorem teorii muzyki, kompozycji i improwizacji w „Victor Wooten’s Center for Music and Nature” (vixcamps.com) w Nashville Tennessee ze studentami w każdym wieku (8-68) z całego świata .

Przede wszystkim Bob współprowadzi i organizuje bardzo udane tygodniowe intensywne saksofony w Wooten Woods o nazwie „Inside:Outside Saxophone Retreat”, stworzone z saksofonistą/edukatorem Bobem Reynoldsem i saksofonistą/przyrodnikiem Bobem Hemengerem. W obozie gościli instruktorzy, w tym Joshua Redman, Chris Potter, Steve Wilson, Kirk Whalum, Branford Marsalis i Jeff Coffin.

BOB FRANCESCHINI I AMC PLUS

  • Bob Franceschini,USA, sax
  • Peter Adamkovic, p, SVK
  • Martin Marincak,b, SVK
  • Stanislav Cvanciger, dr, SVK
  • Samuel Marincak,g, SVK

TRIO AMC

AMC Trio to słowackie trio fortepianowe; chociaż prawdą jest, że trio jest słowackie, mniej prawdą jest, że zawsze jest to trio fortepianowe, a dość często nawet nie jest to trio… W każdym razie prawdą jest, że jest to grupa trzech muzycy z najlepszymi światowymi kontaktami jazzowymi: Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael „Patches” Stewart i wielu innych połączyło siły z AMC Trio jako goście specjalni na ich koncertach lub jako współpracownicy w studio .

Ten niesamowity zespół, który swoją muzyczną podstawę zbudował na mainstreamowym jazzie, istnieje już od około dwudziestu lat. W jego skład wchodzą Peter Adamkovic na fortepianie, Martin Marincak na basie i Stanislav Cvanciger na perkusji.

AMC Trio z powodzeniem wypracowało własny język i styl, dzięki czemu jest rozpoznawalne i niepowtarzalne. W swoich kompozycjach udaje mu się wywołać bardzo realne emocje i historie. Granie własnego materiału to ich naturalny i preferowany sposób pracy. Pomimo korzeni w słowackiej kulturze, kompozycje brzmią międzynarodowo, jako że trio wykracza poza tradycyjne techniki jazzowe i dąży do wielogatunkowego brzmienia. Ich muzyka czerpie z wariacji i płynnej melodyjności poruszanych tematów, które są inspirowane na przykład muzyką popularną i klasyczną, melodiami wschodniosłowackiej muzyki ludowej, a nawet naturą, literaturą, duchowością i wszelkiego rodzaju pięknem.

AMC Trio nie jest ani zwykłym trio z jednym liderem, ani zwykłym trio. Jest to raczej wspólnota trzech równych sobie członków, których odrębność łączy się w szczególną całość, tak aby ich wzajemne podobieństwo i bliskość jeszcze bardziej się wyróżniały.

AMC Trio ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych, z których One Way Road To My Heart otrzymało nagrodę Radio_Head za najlepszy album jazzowy 2013 roku. Ostatni Ad Fontes, na którym trio wraz z Folk Band Of Stano Baláž prezentuje aranżacje słowackiego folku tunes otrzymał Nagrodę Publiczności za najlepszą płytę 2017 roku w konkursie Esprit.

Zobacz też

Nerwica natręctw
od 120 zł
07 Lipca

🎭Szukacie dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę?🤔 Sięgnijcie...

Ceramika dla Każdego – warsztaty dla dorosłych
od 50 zł
06 Lipca

Uczestnicy warsztatów pracują w glinie, w materiale, który jest bardzo plastyczny...

Ceramika dla Każdego - warsztaty dla dzieci (4–10 lat) wraz z opiekunami
od 40 zł
06 Lipca

Dzieci wraz z opiekunami pracują w glinie, w materiale, który jest...