Informacje:

od 12 zł
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie Biskupin 17, 88-410 Gąsawa
16 Czerwiec 2022
10:00-18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biskupin | Spacerem w przeszłość

W dniach 16-19 czerwca serdecznie zapraszamy na długi czerwcowy weekend w Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

W trakcie weekendu będziemy świętować Europejskie Dni Archeologii (17-19 czerwca), a wydarzeniem “Kim była Świtezianka?” rozpoczniemy Noc Kupały* (18 czerwca).                        

W dni długiego weekendu w godzinach 10:00-18:00 zapraszamy na “Spacerem w przeszłość”.

Pobyt w naszym muzeum to nie tylko miło spędzony czas w trakcie spaceru, ale także spora dawka wiedzy. Stroje, pożywienie, przedmioty codziennego użytku, budynki mieszkalne. Sami zobaczcie, w jaki sposób człowiek rozwijał się na przestrzeni tysiącleci.

Oprowadzanie po wystawach z kuratorem z ramienia MAB

To specjalna propozycja dla osób chcących bardziej szczegółowo zwiedzić nasze wystawy w Pawilonie Muzealnym. 

Zbiórka uczestników o godzinie 16:00 w holu Pawilonu Muzealnego. Nie obowiązują zapisy.

Oprowadzać będziemy po dwóch wystawach:

  • „Między Słupią a Wierzycą – cmentarzyska z wczesnej epoki żelaza w badaniach Muzeum Archeologicznego w Gdańsku” – Pawilon Muzealny (wystawa czasowa),
  • „Na skraju tęczy pod smoczą strażą. Skarby przedmiotów metalowych z Brudzynia, Cierpic i Elgiszewa” – Pawilon Muzealny (wystawa czasowa).

Zwiedzanie wystaw bez oprowadzania

Jeśli nie chcecie skorzystać z oprowadzania specjalnego możecie sami odwiedzić nasze wystawy. Czynne są aż cztery:

  • „Monumentalne grobowce z epoki kamienia. Park Kulturowy Sarnowo. Park Kulturowy Wietrzychowice – pawilon wystawienniczy w Osadzie pierwszych rolników” (wystawa czasowa),
  • „Między Słupią a Wierzycą – cmentarzyska z wczesnej epoki żelaza w badaniach Muzeum Archeologicznego w Gdańsku” – Pawilon Muzealny (wystawa czasowa),
  • „Na skraju tęczy pod smoczą strażą. Skarby przedmiotów metalowych z Brudzynia, Cierpic i Elgiszewa” – Pawilon Muzealny (wystawa czasowa),
  • „Świt historii nad Jeziorem Biskupińskim” – Pawilon Muzealny (wystawa stała).

Gra terenowa oraz warsztaty – warto skorzystać jeżeli zwiedzasz z dziećmi! 

Przygotowaliśmy także nie lada gratkę dla rodzin! Na miejscu dostępna będzie gra terenowa – „Poszukiwacze skradzionych skarbów”, która związana jest nierozłącznie z naszą najnowszą wystawą czasową pt. „Na skraju tęczy pod smoczą strażą. Skarby przedmiotów metalowych z Brudzynia, Cierpic i Elgiszewa”.

W Zagrodzie Wisza odbywać się będą warsztaty plastyczne oraz ulubione przez wszystkich zajęcia lepienia z gliny (uwaga! W niedzielę 19 czerwca warsztaty będą odbywać się do godziny 15:00).

Strefa piknikowa oraz rejsy statkiem

Warto zabrać koce i kosze z jedzeniem. Na tych, którzy lubią piknikować czekać będzie ruszt wiszący nad ogniskiem! Strefa znajduje się przy przystani statku Diabeł Wenecki. Statek kursować będzie codziennie, a bilety na rejs kupujemy u Kapitana.

Zwiedzanie z przewodnikiem

W czasie majówki możliwe jest zwiedzanie rezerwatu z przewodnikiem. Aby mieć pewność, że przewodnik będzie dostępny, warto wcześniej do nas zadzwonić i dokonać rezerwacji.

Zwiedzanie ze zwierzętami

Swojego pupila można wprowadzić na teren rezerwatu bezpłatnie. Pamiętajcie, że zwierzęta muszą być na smyczy i nie wolno wchodzić z nimi do wnętrz rekonstrukcji oraz pawilonu muzealnego.

Bilety

Bilety nabyć można w kasach po przyjeździe do Muzeum. Warto jednak oszczędzić czasu, kupując je wcześniej na stronie https://www.biskupin.pl/bilety/

Zobacz też

Kino Jeremi | Rodzinne Święto Kina w Fordonie
Wstęp wolny

Po raz ostatni w tym roku zapraszamy Małych i Dużych Widzów...

Avatar: Istota wody
od 17.90 zł

BILETY NA AVATAR 2: ISTOTA WODY JUŻ W SPRZEDAŻY Druga część...

Magiczny Koncert - piosenki z bajek
od 50 zł

11 grudnia zapraszamy wszystkie małe i duże pociechy na magiczny koncert...