Informacje:

od 59 zł
Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek", ul. Gdańska 173-175, Bydgoszcz
04 Grudzień 2022
11:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biegowe Mikołajki

Serdecznie zapraszamy 4 grudnia 2022 dzieci i dorosłych do wspólnych – mikołajkowych – emocji biegowych.

Startujemy o 11:00 w LPKiW „Myślęcinek” (przy Karczmie Kujawskiej). Wszystkie dzieci otrzymają czapki Mikołaja oraz upominki. Wśród wszystkich uczestników przeprowadzone zostanie losowanie niespodzianek a na rozgrzanie będzie ciepły posiłek.

Na wydarzenie nie zapisujemy się z wyprzedzeniem (wszystko na miejscu), nie ma także opłaty startowej.

W ramach „Biegowych Mikołajek” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbędzie się także akcja „Mikołajkowy Bieg po Rodzinę”.

Wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, we współpracy z Kujawsko – Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym, bowiem ponad aktywność w przepięknej, jesiennej scenerii Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, oferujemy Państwu możliwość zasięgnięcia języka, w jakże ważnym temacie rodzicielstwa zastępczego.

Nie jest tajemnicą, iż od dłuższego czasu intensywnie poszukujemy rodzin zastępczych dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych. Staramy się wykorzystać wszelkie możliwe kanały komunikacji na promowanie rodzicielstwa zastępczego. O tym, jak niewielka jest wiedza społeczna, w powyższym zakresie, pracownicy Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przekonują się każdego dnia. Jest to – nawiasem mówiąc, pewnie jeden z przyczynków znikomej ilości kandydatów, gotowych pełnić funkcję rodzica zastępczego.Nie każdy bowiem wie, że wśród nas są osoby, które mimo braku więzów krwi, bez żadnego przymusu, wyrażają chęć wsparcia i wychowania dzieci, pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Mowa o opiekunach zastępczych.

Bohaterami „Mikołajkowego Biegu po Rodzinę”, którzy swoją obecnością dowiodą, że można, a nawet trzeba zawodowo zajmować się pomaganiem będą właśnie ci wyjątkowi ludzie tworzący rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

Pamiętajmy, że problem braku wolnych miejsc, w istniejących już rodzinach zastępczych oraz deficyt chętnych osób do ich pełnienia, staje się ogólnopolską bolączką. Liczba miejsc w rodzinnej pieczy zastępczej pozostaje niewystarczająca, zwłaszcza, że od m-ca stycznia 2021 roku nie ma możliwości umieszczania dzieci, poniżej 10 roku życia, w instytucjonalnych formach pieczy zastępczej, a jedynie w formach prorodzinnych.

Dlatego jako społeczeństwo nie możemy pozostawać obojętni, dzieci to przecież nasza przyszłość!.

Dobra zabawa gwarantowana, na miejscu zaś do Państwa dyspozycji oddajemy:

  • Punkt informacyjny – Jak? Gdzie? I kiedy zostać rodziną zastępczą
  • Animatorów zabaw z najmłodszymi
  • Rozmaitości, słodkości i gorącą herbatę

„Serdecznie zapraszam Państwa w to jesienne, niedzielne przedpołudnie do wsparcia – choćby obecnością, kampanii promującej ideę rodzicielstwa zastępczego!”.

Więcej na: www.mopsbydgoszcz.pl/?p=9703

Zobacz też

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy | Noc sów
Wstęp wolny

Zapraszamy na “Noc sów” w bydgoskim ZOO. To wydarzenie, które z...

Młyny Rothera | Nowe Miejsce 
Wstęp wolny

Zapraszamy na otwarcie Nowego Miejsca w Młynach Rothera! Nowe Miejsce  tworzy...

NIEROMANTYCZNY MARATON GROZY
od 30.90 zł

Wahasz się, czy 🍫czekoladki czy 🥀róże… Podpowiadamy 👻 Maraton i duży...