Informacje:

Wstęp wolny
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Pracownia Pamięci Bydgoszczan i Regionu, ul. Karola Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz
23 Stycznia 2024 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biblioteka UKW | Wstajemy z kolan? Rozważania autorskie z Martą Abramowicz

Marta Abramowicz, autorka głośnych książek “Dzieci księży” oraz “Zakonnice odchodzą po cichu”, w swoim kolejnym reportażu “Irlandia wstaje z kolan”, odsłania historię relacji kościoła z Państwem właśnie na przykładzie Irlandii.

Kwestia religijności i relacji państwa z kościołem nasuwa w oczywisty sposób wrażenie podobieństwa między Irlandią i Polską.

Marta Abramowicz, autorka głośnych książek “Dzieci księży” oraz “Zakonnice odchodzą po cichu”, w swoim kolejnym reportażu “Irlandia wstaje z kolan”, odsłania historię relacji kościoła z Państwem właśnie na przykładzie Irlandii. Postrzeganie reporterskie nie jest jednak zbyt ogólne, ale prowadzone z perspektywy konkretnych bohaterów, co niewątpliwie pomaga uruchomić naszą empatię. Cel zaś jaki się ukazuje, również nie kończy się na chłodnym przedstawieniu obecnego stanu rzeczy u naszych europejskich przyjaciół, ale prowadzi do postawienia ważnego pytania… czy przykład Irlandii może stać się dla nas wzorcem w budowaniu własnego ładu, który niewątpliwie na naszych oczach i z naszym udziałem tworzy się obecnie w Polsce.

Zobacz też

Rzeka Muzyki 2024 | Kocham BigBit
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy 14 lipca na koncert Kocham BigBit. Wystąpią: Małgorzata Jakubiec-Hauke i...

Exploseum | Partyzanci
od 7 zł
13 Lipca

Exploseum zaprasza 13 lipca na grę terenową „Partyzanci” Jest rok 1944....

Młyny Rothera | Spotkanie z komiksem
od 20 zł
13 Lipca

Młyny Rothera zapraszają na spotkanie wokół twórczości Bogusia Janiszewskiego. Na spotkaniu...