Informacje:

Wstęp wolny
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. Karola Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz
07 Grudzień 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biblioteka UKW | Twarze i satyry | Wystawa prac Ignacego Bulli

7 grudnia 2022 rokuw Galerii Biblioteki UKW, ul. Szymanowskiego 3, odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Ignacego Bulli pt. „Twarze i satyra”. Twórczość Artysty omówi Piotr Siemaszko.

W programie wernisażu krótki recital saksofonowy Mileny Górzewskiej.

Ignacy Bulla urodził się w 1940 roku w syberyjskiej tajdze. W 1960 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy (tzw. „Turwidówka”). Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny) na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z zakresu rzeźby uzyskał w 1967 r.

Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek (w tym satyryczny). Swoje prace eksponował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, brał udział w ponad 20 wystawach środowiskowych i w 18 ogólnopolskich, a także uczestniczył w 8 wystawach międzynarodowych i w prezentacjach sztuki polskiej za granicą: Bułgaria, Niemcy, Kanada, Francja, Anglia, USA, Grecja.

Za swoją działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień oraz został odznaczony medalami m.in.: „Szeląg Bydgoski” – przyznany za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury i sztuki; Medal im. Jerzego Sulimy Kamińskiego – za wybitną działalność twórczą i w uznaniu zasług dla kultury regionu Pomorza i Kujaw.

Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, Muzeum Farmacji w Bydgoszczy oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą: Niemcy, Anglia, Dania, Szwecja, Francja, Austria, Australia, Japonia, USA. Jest ministerialnym rzeczoznawcą malarstwa współczesnego.

Wystawa w Bibliotece UKW będzie czynna do 28 lutego 2023 r.

Z uwagi na konieczność ograniczenia godzin pracy Biblioteki do 15 stycznia 2023 r. prosimy sprawdzać dostępność ekspozycji na stronie: www.biblioteka.ukw.edu.pl

Zobacz też

Galeria Miejska bwa | Tajemnice wszechświata czyli sztuka patrzenia w niebo
Wstęp wolny

Bogumił Radajewski zaprasza na niezwykłą wyprawę śladem największych i najbardziej zdumiewających...

Galeria Miejska bwa | Bovska – rysuje
Wstęp wolny

Galeria Miejska bwa zaprasza na otwarcie Bovska – rysuje. Bovska –...

Galeria Miejska bwa | Po klatce do filmu
Wstęp wolny

Galeria Miejska bwa zaprasza w ferie zimowe na warsztat, podczas którego...