Informacje:

Wstęp wolny
Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. Karola Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz
25 Maj 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biblioteka UKW | Mirosław Rosiński ¦ Rysunki z podróży

25 maja 2022 r. w Bibliotece UKW o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy rysunku Mirosława Rosińskiego pt. „Rysunki z podróży”. Podczas wernisażu wystąpi Tomasz Pawlicki (flet).

Mirosław Rosiński, ur. w Brześciu nad Bugiem, malarstwem zajmuje się od dawna. Pierwsze wystawy miał w latach 60. w Szczecinie na Zamku Książąt Pomorskich i w Stargardzie Szczecińskim.

Po ukończeniu studiów chemicznych pracował kilka lat w PWSSP w Poznaniu, w Katedrze Architektury Wnętrz u prof. T. Brzozowskiego, bowiem wykształcenie i zainteresowanie sztuką pozwoliły na prowadzenie zajęć z zakresu stosowania tworzyw w malarstwie i rzeźbiarstwie.

W ciągu następnych lat pochłonęła go praca zawodowa w przemyśle chemicznym w Bydgoszczy i w tej dziedzinie osiągnął znaczące sukcesy. Przez cały ten czas nie zaprzestawał pracy artystycznej.

Uczestniczył w plenerach, m.in. w w Drzewianowie i Słupowie, i prezentował swoje prace w bydgoskim Klubie Medyk oraz Miejskim Ośrodku Kultury. Mirosław Rosiński uprawia głównie malarstwo i rysunek (piórko-tusz), a głównym motywem w jego twórczości jest przyroda i architektura. Autor posiada liczne zainteresowania, jest miłośnikiem muzyki i historii sztuki, z pasją poznaje nowe miejsca. Prezentowane na wystawie prace powstawały w ciągu wielu lat i stanowią rodzaj osobistego pamiętnika z licznych podróży po Polsce i Europie.

Zobacz też

Muzeum Okręgowe | EXPLOCZWARTKI
od 10 zł

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat na EXPLOCZWARTKI!...

Muzeum Okręgowe | Wakacyjne Samograje
od 5 zł

Wakacyjne Samograje – warsztaty dla dzieci, czyli samoobsługowe stanowiska gier i...

OKO NIGDY NIE ŚPI | CZWARTA NATURA
Wstęp wolny

7 lipca rozpocznie się IX edycja Międzynarodowych Spotkań Nieprzypadkowych Oko Nigdy...

Komentarze