Informacje:
UKW | KUJAWY Live in 360 VR
To będzie niecodzienne spotkanie tradycji i nowoczesności! Zaczerpnięte z monografii “Kujawy” Oskara Kolberga pieśni ludowe w nowych aranżacjach na chór i orkiestrę smyczkową, kompozycje Wojciecha Kilara i Witolda Lutosławskiego zabrzmią podczas koncertu “Kujawy Live in 360 VR / Dolby Atmos” w bydgoskiej Auli Copernicanum.
Koncert, który odbędzie się we wtorek, 10 grudnia zostanie zarejestrowany w nowoczesnych technologiach.
Cykl kujawskich pieśni ludowych zaaranżowany przez kompozytora Piotra Becińskiego na chór i orkiestrę smyczkową został zaczerpnięty z monografii “Kujawy” wybitnego badacza i popularyzatora folkloru Oskara Kolberga. Prawykonaniu tych utworów w programie koncertu towarzyszyć będzie także „Orawa” Wojciecha Kilara oraz „5 melodii ludowych” Witolda Lutosławskiego.
WYKONAWCY
- Chór Akademicki UKW w Bydgoszczy,
- Chór Akademicki UMK w Toruniu
- Chór Młodzieżowy Inovroclaviensis Cantans
- Orkiestra smyczkowa Arte Con Brio.
Koncert zostanie zarejestrowany w technologii wideo sferycznego 360 VR w ultrawysokiej rozdzielczości obrazu 8K UHD oraz (do odtwarzania) w przełomowej technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, a następnie udostępniony nieodpłatnie online.
Aby wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu na żywo, wystarczy przyjść do bydgoskiej Auli Copernicanum we wtorek, 10 grudnia o godz. 19.
WSTĘP WOLNY!
Koncert poprzedzą dwa ogólnodostępne panele dyskusyjne w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: „Wartość kultury regionalnej dla przemysłu – kujawska muzyka ludowa i jej znaczenie dla regionu”, który rozpocznie się o godz. 15:00 oraz zaplanowany na godz. 16:15 „Cyfryzacja i digitalizacja kultury tradycyjnej, wykorzystanie technik maszynowych (AI)”.
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1970806563424116
Projekt „KUJAWY LIVE IN 360 VR/DOLBY ATMOS: rejestracja cyklu kujawskich pieśni ludowych na chór i orkiestrę smyczkową wielokamerowym wideo 360 VR 8K w standardzie dźwięku Dolby Atmos, z towarzyszącym koncertem oraz cyklem paneli o digitalizacji i znaczeniu kultury ludowej [cykl i panele udostępnione online]” jest sfinansowany przez Unię Europejską NextGenerationEU.
Organizator: Fundacja Plateaux
Partnerzy: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wydział Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie “Cantio”, Eljazz Club
Wsparcie technologiczne: PLX VR
Patronat medialny: Radio Pomorza i Kujaw (PiK)