Informacje:

Wstęp wolny
Pielęgniarska 17, 85-034 Bydgoszcz
27 Kwiecień 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biblioteka Główna WiMBP | Witold Szabłowski ¦ spotkanie autorskie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i reportażystą Witoldem Szabłowskim, autorem książek „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji”, „Tańczące niedźwiedzie”, „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia”, „Jak nakarmić dyktatora”, „Rosja od kuchni.

 Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”, współautorem książki „Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem” (wspólnie z Izabelą Meyzą), laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Jego książki wydawane są na czterech kontynentach. Reportaż o Turcji uznano za jedną z najważniejszych książek opublikowanych w USA w 2013 roku. „Tańczące niedźwiedzie” zostały bardzo dobrze przyjęte przez amerykańskich krytyków. Książkę „Jak nakarmić dyktatora” wydało największe światowe wydawnictwo – Penguin Random House, które wykupiło prawa do niej jeszcze przed jej napisaniem, a w Hollywood powstanie na podstawie tego reportażu serial. Witold Szabłowski będzie jego współscenarzystą i współproducentem.

Studiował w Warszawie i Stambule. Jako stażysta CNN Türk objechał całą Turcję. 2006-2016 związany był z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”.

Wstęp za okazaniem wejściówek (od 20.04.2022, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Zobacz też

PARYŻ, 13. DZIELNICA
od 12.90 zł

Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje...

ELVIS
od 12.90 zł
Cze
24

Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób...

polsko-ukraińskie Wianki 2022
Wstęp wolny

24 czerwca zapraszamy na „Dwie łodzie – dwa głosy” – polsko-ukraińskie...

Komentarze