Informacje:

Wstęp wolny
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, Stary Rynek 24, 85-034 Bydgoszcz
17 Wrzesień 2022
10:00-14:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biblioteka Główna WiMBP | Europejskie Dni Dziedzictwa – święto zabytków

Zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa i zwiedzanie biblioteki bydgoskiego klasztoru bernardynów, Magazynu Głównego, a także Pracowni Regionalnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa – święto zabytków.

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną.

Zapraszamy na zwiedzanie biblioteki bydgoskiego klasztoru bernardynów, Magazynu Głównego, a także Pracowni Regionalnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Zwiedzający uczestniczyć będą w prezentacji najciekawszych zbiorów znajdujących się w magazynie, następnie w pokazie procesu wypożyczania książek „od zamówienia do realizacji”, czyli od wydruku zamówienia, wyszukania go na półkach po sygnaturze, do realizacji i dostarczenia windą, a na zakończenie poszukają ukrytych w zbiorach ciekawostek o Bydgoszczy.

Zwiedzanie Biblioteki Bernardynów przybliży z kolei najstarszy i największy z zachowanych w mieście księgozbiorów. Jego początki sięgają XV wieku. Najważniejszą cechą tej biblioteki jest jej przeszłość, będąca częścią historii Bydgoszczy.

Zaś w Pracowni Regionalnej zaprezentowane zostaną m.in. książki, gazety, czasopisma, księgi adresowe miasta Bydgoszczy i wszelkie materiały związane z województwem kujawsko-pomorskim.

Zapraszamy również do obejrzenia zabytkowej klatki schodowej naszego budynku przy ulicy Długiej i obejrzenia efektów jej remontu, jak również zwiedzenia prezentowanej tam wystawy „Bydgoszcz na starej fotografii”.

Zwiedzanie rozpoczynać się będzie o każdej pełnej godzinie, od 10:00 do 14:00, w grupach liczących po 10 osób.

Zbiórka grup w holu głównym Biblioteki.

Kolejność zwiedzania:

– Magazyn  Główny (20-25 minut),

– Pracownia Regionalna (15-20 minut)

– Biblioteka Bernardyna (20-25 minut)

Galeria w zabytkowej klatce schodowej naszego budynku przy ulicy Długiej 39

Zapisy przyjmowane są przez pracowników Działu Udostępniania Zbiorów WiMBP: nr tel.: 52 33 99 250.

17.09.2022 r. /sobota/ godz. 10.00 – 14.00

Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Zobacz też

Ferie zimowe z projektorem na Strychu
Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, na pokazy filmowe w ramach Projektora...

Opera Nova | Operowy zawrót głowy
od 30 zł

Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku?...

Kino Jeremi | Ferie filmowe
od 6 zł

Kino Jeremi w Fordonie zaprasza na seanse filmowe dla najmłodszych 30.01./...