Informacje:

Wstęp wolny
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, Stary Rynek 24 (sala wykładowa), 85-034 Bydgoszcz
08 Listopad 2022
18
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biblioteka Główna WiMBP | Edyta Pętkowska-Grabowska

W ramach obchodów Roku Józefa Wybickiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Edytą Pętkowską-Grabowską, autorką książki „Biografia intelektualna Józefa Wybickiego w latach 1794-1806”.

Absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantka na Wydziale Polonistyki UW. Pracuje nad dysertacją poświęconą Aleksandrze z Lubomirskich Potockiej i jej działalności politycznej oraz kulturalnej na przełomie XVIII i XIX wieku.

Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół literatury dokumentu osobistego, związków pomiędzy polityką, sztuką i literaturą XVIII i XIX wieku oraz historii Warszawy.

W biografii Józefa Wybickiego znajdziemy związki z Bydgoszczą. Przypomina o tym m.in. pamiątkowa tablica umieszczona na ścianie głównego budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zlokalizowanego przy Starym Rynku 24.

𝗕𝗲𝘇𝗽ł𝗮𝘁𝗻𝗲 𝘄𝗲𝗷ś𝗰𝗶ó𝘄𝗸𝗶 do odbioru od 𝟬𝟯.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟮, 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟲.𝟬𝟬 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (𝑝𝑖𝑒𝑟𝑤𝑠𝑧𝑒ń𝑠𝑡𝑤𝑜 𝑚𝑎𝑗ą 𝑐𝑧ł𝑜𝑛𝑘𝑜𝑤𝑖𝑒 𝐷𝑦𝑠𝑘𝑢𝑠𝑦𝑗𝑛𝑦𝑐ℎ 𝐾𝑙𝑢𝑏ó𝑤 𝐾𝑠𝑖ąż𝑘𝑖).

Zobacz też

SUNDOWN
od 19.90 zł
Mar
24

Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią...

HELIOS | CO W TRAWIE GRA
od 17.9 zł

Film „ Co w trawie gra” oparty jest ty na słynnych...

JOHN WICK 4
od 18.90 zł
Mar
24

Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy,...