Informacje:

Wstęp wolny
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, Stary Rynek 24 (sala wykładowa), 85-034 Bydgoszcz
04 Listopad 2022
9:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biblioteka Główna WiMBP | Dzień z Agatą Romaniuk i “Kocią szajką”

Zapraszamy na dzień z Agatą Romaniuk i “Kocią szajką”. WARSZTATY wokół “Kociej szajki i fałszerzy pierników” prowadzone będą przez Lucynę Brzezinską Eluszkiewicz.

Znacie koty z Cieszyna, które zawładnęły wyobraźnią dzieci, przynajmniej tych od 4. do 10. roku życia?
Komandos, Morfeusz, Bronka, Lola, Poziomka, Piksel 1, Piksel 2… to koty, bohaterowie detektywistycznej serii książek dla dzieci, które w tempie PODEJRZANIE SZYBKIM (to wymaga Waszego śledztwa) tworzy Agata Romaniuk, znana wielu dorosłym czytelnikom, pisarka, socjolożka z doktoratem z IFiS PAN i reporterka, publikującą m.in. w “Dużym Formacie”, “Piśmie” i “Przekroju”.

Książek, z których już w pierwszej zniknięcie śledzi z cieszyńskiego sklepu urasta do rangi ZBRODNI, młodzi czytelnicy mogli poznać już 4, a teraz NADCHODZI część piąta, której akcja sięga do Torunia, a wraz z nią, DO BYDGOSZCZY, przybywa Autorka.
Przybywajcie i WY, może uda nam się ZDJĄĆ JEJ ODCISKI PALCÓW  i zbadać, co Agata Romaniuk i stworzona przez nią KOCIA SZAJKA mają wspólnego z naszym regionem, Toruniem i FAŁSZERZAMI PIERNIKÓW.

“Kocią szajkę i fałszerzy pierników” oraz poprzednie części książek będzie można kupić na spotkaniach, tak by nawet osoby dotąd ich nie znające mogły dowiedzieć się, czy szajka kotów jest szajką przestępców, czy może raczej grupą detektywów.
Kto nie będzie mógł kupić, stanie przed szansą wypożyczenia, bo spotkamy się w gościnnych murach pięknej biblioteki.
WSTĘP NA KAŻDE ZE SPOTKAŃ JEST NIEODPŁATNY, ale na niektóre OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

SZCZEGÓŁY:

Zapraszamy grupy dzieci szkolnych (najlepiej z klas 1-3) i przedszkolnych (sześciolatków) oraz rodziców z dziećmi na szereg spotkań:
9.30 -10.30
12.30-13.30

WARSZTATY wokół “Kociej szajki i fałszerzy pierników” prowadzone przez Lucynę Brzezinską Eluszkiewicz, laureatkę w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa.

ZAPISY grup szkolnych lub przedszkolnych, decyduje kolejność zgłoszeń, na adres: tuczytam@op.pl, w temacie piszcie: grupa, warsztat.

11.00-12.00 SPOTKANIE DZIECI Z AGATĄ ROMANIUK, ZAPISY grup szkolnych lub przedszkolnych, decyduje kolejność zgłoszeń, na adres: tuczytam@op.pl, w temacie piszcie: grupa, spotkanie
17.00 -18.30 SPOTKANIE RODZICÓW I DZIECI Z AGATĄ ROMANIUK, prowadzone przez Lucynę Brzezinską-Eluszkiewicz, połączone z podpisywaniem książek przez Autorkę. TEJ CZĘŚCI PROGRAMU NIE DOTYCZĄ ZAPISY.
PO PROSTU, BĄDŹCIE.

Miejsce spotkania: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Stary Rynek 24.

Zobacz też

TERESA WERNER I GORAN KARAN
od 120 zł

Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Teresy Werner i Gorana Karana. Piosenki prosto...

Muzeum Fotografii | Szukając światła Gwiazd
Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z Astrofotografią prowadzone przez pasjonata fotografii i wykładowcę...

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | KONCERT PASYJNY
Wstęp wolny

Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na KONCERT PASYJNY 29...