Informacje:

Wstęp wolny
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, Stary Rynek 24, Bydgoszcz
06 Grudnia 2023 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biblioteka Główna WiMBP | Bydgoska Środa Literacka – Jarosław Jakubowski

Zapraszamy na grudniową odsłonę Bydgoskiej Środy Literackiej, której gościem cyklu będzie Jarosław Jakubowski. Urodził się w 1974 roku w Bydgoszczy. Poeta, prozaik, dramatopisarz.

Z inicjatywy Heleny Dobaczewskiej-Skonieczki Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy jest organizatorem cyklu spotkań, które nawiązują do odbywających się przed II wojną światową Wileńskich Śród Literackich. Koordynatorką spotkań w ramach cyklu została Alina Rzepecka. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece Głównej.

W grudniowej odsłonie gościem cyklu będzie Jarosław Jakubowski. Urodził się w 1974 roku w Bydgoszczy. Poeta, prozaik, dramatopisarz. Autor tomów wierszy, między innymi: „Pseudo”, „Światło w lesie”, „Wzruszenia”, „Bardzo długa zima”, „Dzień, w którym umarł Belmondo”, „Baza”, powieści i zbiorów opowiadań: „Slajdy”, „Cyryl, dlaczego to zrobiłeś?”, „Oczy pełne strachu”, „Rzeka zbrodni”, „Hejter”, „Wojna”, „Ciemna Dolina”, „Koń” oraz zbiorów sztuk teatralnych „Generał i inne dramaty polityczne”, „Prawda i inne dramaty”, „Witaj Barabaszu”, „Czerwony autobus. Didaskalia”, „Znaki. Dramaty”, „Sytuacja intymna. Sztuki teatralne”, a także dramatów wystawianych na scenie, w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Laureat Grand Prix 6. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych „Raport” 2011 w Gdyni za „Generała”. Laureat nagrody głównej Festiwalu Dwa Teatry 2019 w Sopocie za scenariusze spektakli telewizyjnych „Generał” i „Znaki”. Współpracownik Dwumiesięcznika Literackiego „Topos” i teatrologii.info(pl). Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Koronowie.

Zobacz też

Młyny Rothera | Uniesienie
Wstęp wolny
27 Kwietnia

Młyny Rothera zapraszają wszystkich na otwarcie wystawy rzeźb balansujących Jerzego Kędziory...

Koncert The Best of PRL najlepsza muzyka lat 60 i 70
od 80 zł
27 Kwietnia

Tego wieczoru pod batutą Przemysława Piechockiego usłyszycie Państwo najpiękniejsze przeboje z...

DKF Niespodzianka | Pamięć
od 8 zł
25 Kwietnia

Poruszający dramat psychologiczny. Sylvia jest pracownikiem socjalnym, prowadzi proste i uporządkowane...