Informacje:

Wstęp wolny
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Biblioteka Główna WiMBP | Bydgoska Środa Literacka

W marcowej odsłonie BŚL gościem cyklu będzie Mieczysław Wojtasik urodzony w Paniewku na Kujawach, od 1966 roku mieszkający w Bydgoszczy.

Przez wiele lat był wykładowcą akademickim bydgoskich uczelni, Uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego UKW. Debiutował w 1967 r. w „Faktach i Myślach”. Wydał 12 tomików wierszy. Publikował w ponad 30. Almanachach i antologiach, jego wiersze tłumaczone były na język angielski, ukraiński i czeski oraz esperanto. Pisze fraszki i aforyzmy. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się promocją początkujących twórców, także krytyką literacką oraz satyrą.

Mieczysław Wojtasik jest także laureatem konkursów literackich. Od 1981 roku działa w Robotniczym Stowarzyszeniu Twórców Kultury, Od 1978 roku jest przewodniczącym Klubu Literackiego Nauczycieli Pomorza i Kujaw, Od 2006 r. członkiem a od 2012 r. wiceprezesem Bydgosko-Toruńskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Dwukrotnie otrzymał odznakę Zasłużonego Działacza Kultury (1996, 2001). Otrzymał także medale im. Jakuba Wojciechowskiego, Edwarda Stachury, Czesława Miłosza, Jerzego Sulimy-Kamińskiego (2011) oraz Nagrody Literackie im. Klemensa Janickiego – lanicius (2015) i im. Tadeusza Micińskiego – Feniks (2016).

Na spotkaniu promować będziemy najnowszą książkę autora: “Na końcu też będzie słowo” wydaną w 2021 roku
Podczas spotkania swoje prace zaprezentuje również Marta Grodzka, fotografka, która od 15 lat zajmuje się utrwalaniem chwili. Zdjęcia artystki można będzie obejrzeć podczas marcowej odsłony Bydgoskich Śród Literackich.

9|03|2022, g. 18.00

Wstęp wolny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy
Stary Rynek 24, 85-034 Bydgoszcz

Zobacz też

od 110.00 zł

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się!...

Wakacje z Projektorem w Bibliotece
Wstęp wolny

Filmowe wakacje z projektorem! W czasie wakacji uruchomione zostaną przedpołudniowe seanse...

HELIOS | Kino Kobiet ¦ Elvis
od 19.90 zł

Drogie Panie, 29 czerwca widzimy się na kolejnym pokazie Kina Kobiet. Zagramy film „Elvis”....

Komentarze